Engelli kıza 44 gün boyunca tecavüz iddiasında 3 zanlı serbest!

Engelli kıza 44 gün boyunca tecavüz iddiasında 3 zanlı serbest!
Engelli kıza 44 gün boyunca tecavüz iddiasında 3 zanlı serbest!
Balıkesir'in Edremit İlçesi'nde ikamet eden 16 yaşındaki zihinsel engelli G.H'yi, 44 gün boyunca bir evde alıkoyarak tecavüz ettiği ileri sürülen 3 zanlı serbest bırakıldı!

Balıkesir'in Edremit İlçesi'nde ikamet eden 16 yaşındaki zihinsel engelli G.H'yi, 44 gün boyunca bir evde alıkoyarak tecavüz ettiği ileri sürülen 3 kişi yakalandı. Tecavüz suçlamasıyla adliyeye sevk edilen 3 şüpheli serbest bırakılırken, Annesi hayatta olmayan ve babasıyla yaşadığı belirtilen G.H., devlet korumasına alındı.

Edremit İlçesi'ne bağlı Altınoluk Beldesi Avcılar Köyü'nde 67 yaşındaki babası İbrahim H. ile beraber yaşayan G.H. geçtiğimiz 2 Haziran gününde dışarı çıktı ve kendisinden bir süre haber alınamadı. Kızının durumundan endişe eden babanın ihbarı üzerine ilçe jandarma ekipleri G.H.'yi aramaya başladı. Yapılan aramalara rağmen zihinsel engelli kıza ulaşılamadı. Yaklaşık 20 gün önce G.H., iddiaya göre, babasını arayıp İzmir 'de bir kadınla birlikte yaşadığını, yaşadığı yerde mutlu olduğunu ve artık kendisini aramamasını istedi.

44 GÜN BOYUNCA EVDE ALIKONDU

Durumdan şüphelenen baba bunun üzerine görüşmeyi jandarma ekiplere bildirdi. Harekete geçen ekipler, zihinsel engelli G.H.'nin ilçeye bağlı Narlı köyü yakınlarında bir evde alıkonulduğunu belirledi. Eve yapılan baskında 44 gündür alıkonulan G.H., kurtarıldı.

Evde bulunan 38 yaşındaki T.S., 40 yaşındaki A.Y. ile 49 yaşındaki Ö.Y. de yakalanarak gözaltına alındı. G.H., ise sağlık kontrolü için hastaneye götürüldü. Muayenede tecavüz bulgusuna rastlanıldığı kaydedilen G.H.'nin uzman pedagog eşliğinde başvurulan ifadesinde, evlenmek için evden kaçtığını A.Y. ile evlilik hazırlığı yaptığını, babasının yanına dönmek istemediğini söylediği öğrenildi.

BABA ADALET İSTİYOR!

İlçe Jandarma Komutanlığı'ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 3 zanlı, kendilerine yöneltilen tecavüz suçlamasını kabul etmedi. Zanlılar hakkında çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılma kararı verilmesine tepki gösteren G.H.'nin babası İbrahim H: "Kızımın yüzde 76 özürlü raporu bulunuyor, aklı başında değil. Kızımı kaçırıp, kapatanların cezalandırılmasını istiyorum" dedi. Annesi olmayan G.H'nin ise  Çocuk Esirgeme Kurumu'na teslim edileceği belirtiiyor. (aa)


  http://www.radikal.com.tr/1142144114214411

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  devlet nerde - memleket34

  devlet napıyor.bu kadar sorumsuzluk bu ülkede duyarlı insanlar YOK MUU.MAHKEMELR AVUKATLAR DESTEK OLMALI..nasıl insanlar serbest kalabiliyor .cezalar çok az bir an önce artmalı asmalı bunları..

  Adalet gelirmi - birmum

  Oldurenin yanina kar kaldigi,tecavuzcunun aklandigi bir ulkede hakkini aramak, godoyu beklemek gibi ah Berfo ana ah

  Hemen Sazan Gibi Dalmayın. - Clear

  Olay tutarsızlıklarla dolu,tıpkı uzun süre tecavüzüne uğradığı ve hamile kaldığı zaman da mütecaviz dediği kişinin başını kesip köy meydanına naralar atarak fırlatan kadın haberi gibi...Ona da böyle balıklma atlamıştınız,hoş hep öyle yapmaya alışmışsınız ama neyse...Hatırlarsanız sonradan o işin altından çok çapanoğlu çıkmıştı.Balıklama atlamadan önce sorgulamayı öğrenin demekten dilimizde tüy bitti.Babanın yaşı 67,yani hiçbir kurumda çalışıyor olamaz çünkü yaş haddinden emekli edilme mecburiyet sınırına girmiş,ya emekli ya da serbest çalışıyor veya hiçbir şey yapmıyor.Kızının da %76 özürlü ve aklı başında olmadığını söylüyor.Peki bu durumda biri,nasıl oluyor da tek başına sokağa çıkıyor? Böyle birinin zorunlu refakata ihtiyacı yok mu? O baba bu görevi yapmak yerine,ne yapıyor? Serbest çalışsa bile kızını da yanında taşıması gerekmez mi? Yoksa ondan utanıyor mu? Ya da sıkılıyor ve alıp başını gidiyor mu? Daha da kötüsünü sorgulamayacağım,lüzumsuz duygusal patlamalara neden olabilir.Şimdilik en azından bu soruların yanıtını,o babanın vermesi gerekmiyor mu? Hemen kafadan,birilerine masumiyet kaftanı giydirmek ve onları sıyırıp sadece karşıdakileri "tek başına" suçlu ilan etmek mi gerekiyor? Suçun paylaşımı ve uzlaşamama söz konusu olamaz mı? Nerden biliyorsunuz,olmadığını? Ama adalet mekanizmaları, sorgular ve araştırır yani sizin gibi davranmaz.İyi ki de davranmaz,aksi halde adalet tarihi baştan sona hatalarla dolar ve gelecek nesillerin içini karartırdı.

  ... - k-a-o-s

  yuh ya...serbest mi bırakılmışlar sadece...ödül verilmemiş mi yani?..yazık yazık bunlar gurur kaynağı bu memleketin...(!)...

  NASIL BİR KARAR BU - irfanyal

  Bilmediğimiz bir şey mi var acaba! Haber gerçekten doğru ise Hakim nasıl böyle bir karar verebilir? İnanmak ve nedenlerini düşünmek bile istemiyorum. Ama bildiğim bir şey var, o da hukuk misyonu bizde çok geri. Bence bu kararı Hakimin tüm meslektaşları düşünmeli, tpki göstermeli. Saygılarımla

  Engelli adalet sistemi - runesyadc

  AKP kısaltmasının başındaki A harfi ?

  /// - Al Capone

  Turkiye bu adaletle sizinle Rezil oluyor -AKP nin ahlaki degerleri