Engelli vatandaşa polis suyu!

Engelli vatandaşa polis suyu!
Engelli vatandaşa polis suyu!
Taksim'de polisin müdahalesi başladığı anda yaşanan bir görüntü hafızılara kazındı. Polis aracından sıkılan basınçlı su engelli bir vatandaşı hedef aldı

İSTANBUL - Taksim Meydanı'nda akşam saatlerinde polis müdahalesi, çok tartışılacak görüntüleri de beraberinde getirdi. Taksim Meydanı'ndaki büyük müdahale sırasında tekerlekli sandalyedeki bir gösterici dikkat çekti. Atılan gaz bombaları nedeniyle zor anlar yaşayan bu eylemciye kaçmaya çalışan TOMA 'dan tazyikli su sıkıldı. Elindeki Türk bayrağını kaldıran tekerlekli sandalyeli eylemci, düşmekten son anda kurtuldu. Eylemci gaz bulutu arasında kayboldu. (dha)


  http://www.radikal.com.tr/113722511372258

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  fatihabi82'ye - iduman62

  fatihabi82 efendi; engelli eylemci, onur için, canlıya olan sevgisi için, demokrasi için orada. Gaz da su da yemeyi bilir. Peki siz sahte demokratlar, oligarklar, teokratlar, faşistler gaz ve su sıkmamayı bilir misiniz? Valinizin pazar sabahı attığı tweetlerdeki sözleri sahte, başbakanınızın sözleri yalan. Peki bunu bilir misiniz? Eğer bilmiyorsanız, insana özgü olan düşünce sizde yok demektir. Biliyorsanız ve buna karşı ses çıkarmıyorsanız insanlıktan nasibinizi almamışsınız demektir.

  POLİSİN VE ASKERİN EĞİTİMİ DEĞİŞMELİ - irfanyal

  Bunu yapanın, engelli bir insana su sıkanın mutlaka ruhsal sorunları vardır, bildikleri toplumun bildikleri ile aynı değildir. Yıllardır halkı küçümseyen, devleti şahsi malı sayan ve kendini ayrıcalıklı olarak değerlendiren "güvenlik görevlisi" tipi değişmeli. Gerek asker, gerekse de polis eğitimi sivillerle verilmeli ve kendilerine düzenin memurları olduğu, hor gördüğü o insanlara hizmet için çalıştırıldığı öğretilmeli. Öğrenemeyen de işten çıkartılmalı, diğerlerine ibret olmalı. Saygılarımla

  fatih sana kapak olsun - çorbacıoğlu

  bravo sana kardeş.

  bunun altından vicdanın nasıl kalkacak.. - tanriya serenad

  yediğin her lokmada sıktığın su aklına gelir umarım. alçaklıktan başka bişey değildir o polisin yaptığı..

  Size yaziklar olsun. Size yaziklar olsun, tüh size. - Candem

  Bu resme baska ne denir. Özürlü bir Insana yaptiginiz reva görülmez. Insanliktan, demokrasiden, dinden dem vuranlar. Bakin su resme. Yaziklar olsun, zaten sizlerden de baska bir sey beklenmez. Nalet olsun.

  AKP'nin Vicdani - user1107643

  Iste buyrun size, AKP'nin vicdaninin resmi! Bu fotografi gördükten sonra halen daha basbakanin palavralarina inananan biri bana insan oldugunu iddia etmeye kalkmasin sakin!

  Engelli vatandaşa polis suyu! - fatihabi82

  Orasının eylemci bölgesini olduğunu, orada eylem yapanlara polisin su sıktığını bilmiyormu oy tekerlekli sandalyeli vatandaş. Biz normal fertler iken eğer eylemci değilse orada ne arıyor diye sorarlar adama. Mademki eylemci suyu yemeyide bilecek arkadaş.. Bunu neden haber yaptığınızı bile anlamadım..