Engelsiz bir dünya için...

Sakatlar Haftası nedeniyle dün çok sayıda etkinlik yapıldı. İstanbul'un birçok yerinde yürüyen engelliler, 'Sadaka değil iş istiyoruz' pankartlarını taşıdı.

İSTANBUL - Sakatlar Haftası, tüm Türkiye'de tören ve etkinliklerle kutlandı. Etkinliklerden biri de Şişli'de yapıldı. Şişli Belediyesi ve Şişli Bedensel Engelliler Derneği, Harbiye'den Taksim'e yürüdü.
'Engelsiz Bir Dünyaya Yürüyüş' adı verilen yürüyüşte, 9 milyon sakat aileleriyle birlikte 27 milyon kişinin zihniyet sakatlıklarıyla boğuşmak zorunda kaldığı belirtildi. Yürüyüşe katılan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, engelliler adına Taksim Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı. Engellilerin sosyal güvenceye kavuşturulmasını isteyen Sarıgül, "Kendinizi mutsuz hissetmeyin. Arkanızda biz varız" dedi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Özürlüler Merkezi'nin organizasyonunda Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde de 'Özürlüler yürüyüşü' gerçekleştirildi. Türkiye Sakatlar Derneği, Omurilik Felçlileri Derneği ve Türkiye Hemofili Derneği'nin de aralarında bulunduğu özürlülere hizmet veren birçok sivil toplum kuruluşuna üye engelli vatandaşlar, 'Devletten sadaka değil, iş istiyoruz' pankartları taşıdı.