Engin Alan' 'anne ziyareti' izni

Engin Alan' 'anne ziyareti' izni
Engin Alan' 'anne ziyareti' izni
Balyoz davasından hükümlü MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan, geceyi annesinin tedavi gördüğü İstanbul GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi'nde geçirecek.

Saat 15.00'de karayoluyla Ankara 'dan sivil bir araçla İstanbul 'a gelen Alan, GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi Dahiliye Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi gören annesini ziyaret etti. Makinaya bağlı olan ve bilinci kapalı olan 89 yaşındaki Ayşe Alan'ın ziyaret sırasında "Oğlum " diyerek Engin Alan'ın elini sıktığı belirtildi. Bir grup partiliyle birlikte GATA'ya gelen MHP İstanbul İl Başkanı Abdurrahman Başkan ziyaretle ilgili basın mensuplarına bilgi verdi.

Engin Alan'ın izninin 24 saat olduğunu hatırlatan Başkan, Alan'ın geceyi hastanede geçireceğini söyledi. Başkan, Engin Alan'ın Anayasa Mahkemesi kararını ve serbest kalmayı umursamadığını söyleyerek, " Bu kendisinin umurunda değil ama bizim umurumuzda. MHP olarak, bu ülkeyi sevenlerin umurunda. İl başkanı olarak benim umurumda. Sayın genel başkanımızın umurunda. Bu ülke uğruna mücadele verenlerin demir parmaklıklar ardında görmek vicdana sığmaz" diye konuştu. 

Özgür ALTUNCU-Özkan ARSLAN/ İSTANBUL,(DHA)