Engin Alan'ı gözaltına alan polis MHP'den aday oldu!

Engin Alan'ı gözaltına alan polis MHP'den aday oldu!
Engin Alan'ı gözaltına alan polis MHP'den aday oldu!
MHP milletvekili Engin Alan'ın da sanıkları arasında yer aldığı Balyoz soruşturmasının önde gelen polis amirlerinden eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün MHP'den İzmir milletvekili aday adayı oldu. Adaylığını Twitter'dan duyuran Atayün 'paralel yapı' soruşturmasında tutuklanmıştı.

RADİKAL - Paralel yapı iddialarına yönelik yürütülen ‘Casusluk’ soruşturması kapsamında "Devletin gizli kalması gereken bilgilerini casusluk amacıyla temin etmek" ve " Resmi belgede sahtecilik" suçlamasıyla tutuklanan eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün  MHP 'den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Yurt Atayün'ün resmi twitter adresinden yapılan açıklamada,  İzmir 'den milletvekili aday adaylığı için başvurduğunu yazıldı. Atayün MHP Milletvekili Engin Alan'ın cezaevinde kalmasına neden olan Balyoz operasyonunun önde gelen polis amirlerindendi.

 


  http://www.radikal.com.tr/130011113001111

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - momentum

  Hanefi Avcı'nın da CHP'den adaylığı söz konusu olmuştu. Edirne'de emniyet müdürü iken tutuklattığı CHP'li belediye başkanı ortalığı yıktı. Burada da Engin Alan aynı şeyi yapar, ya o ya ben der. Polisten siyasetçi olmaz. En namlı polis şefleri (Ünl Erkan, Necdet Menzir) bile, kendilerine bakanlık bile verilmesine rağmen siyasette yapamadılar. Polislik ile siyaset, birbirine ters.