'Er Kırandi'de herkes serbest

PKK'nın Tunceli'de kaçırıp 24 gün sonra serbest bıraktığı, jandarma er Coşkun Kırandi önceki akşam ulaştığı Trabzon'un Akçaabat ilçesinde ailesiyle hasret giderirken...

TRABZON/TUNCELİ - PKK'nın Tunceli'de kaçırıp 24 gün sonra serbest bıraktığı, jandarma er Coşkun Kırandi önceki akşam ulaştığı Trabzon'un Akçaabat ilçesinde ailesiyle hasret giderirken Kırandi'yi teslim aldıktan sonra gözaltına alınan, İHD heyeti ve gazeteciler de, önceki akşam serbest bırakıldı.
Evi ziyaretçilerle dolup taşan Kırandi gazetecilerin sorularını yanıtlamazken, yakınlarına, "Beni her gün bir başka bölgeye götürüyor, başka bir gruba teslim ediyorlardı. Sağlık ve yemek sorunum olmadı. El ve gözlerim bağlanmadı. 'Beni ya bırakın ya öldürün' dedim. Kısa süre sonra serbest bırakacaklarını söyleyerek, rahat olmamı istediler" dediği öğrenildi.
Kırandi'yi teslim aldıktan sonra gözaltına alınan dördü gazeteci 10 kişi ise önceki akşam savcılığa sevk edildi. Savcılık, A.A. Tunceli Muhabiri Haydar Toprakçı, DHA Tunceli Muhabiri Ferit Demir, bir ajansın iki muhabiri ve muhabirleri bölgeye götüren Özgür Söylemez ile Kırandi'nin serbest bırakıldığı Güleç Köyü'nün sakinlerinden Ağa Anlamaz ve Hüseyin Kocamış'ı ifadelerini alıp bıraktı. Ferhat Tunç, Mehdi Perinçek ve Umur Hozatlı ise nöbetçi mahkemede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. DHA muhabiri Ferit Demir, "Sadece gazetecilik yaptım, örgütün propagandasını yapmadım" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7541087541080

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.