Erbakan: Türkiye'yi büyük İsrail'e vilayet yapmak istiyorlar

Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan ve Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Saadet Partisi İl Başkanlığı'ın düzenlediği iftar yemeğine katıldı. Necmettin Erbakan, haham heyetinin, yumuşak lokma metodu ile Türkiye'yi ortadan kaldırmaya çalıştığını söyledi. Erbakan, "Türkiye'yi büyük İsrail'e vilayet yapmak istiyorlar" dedi.


Partisinin düzenlediği iftar yemeğine katılmak için Konya'ya gelen SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, iftardan önce Mevlana Müzesi ve Şems-i Tebrizi Türbesi'ni ziyaret etti. Milli Görüşün Lideri Necmettin Erbakan’da DSİ Sosyal Tesislerinde verilen iftar yemeğinde tam akşam ezanı okunduğu sırada geldi. Yürümekte güçlük çeken ve korumalarının yardımı ile yürüyen Erbakan, ilk olarak platformun arkasında özel olarak hazırlanan bölüme geçerek, akşam namazını kıldı. Yine korumalarının yardımıyla oluşturulan platforma çıkan Erbakan, hurmayla orucunu açtı.
Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı yemekte konuşma yapan SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, siyasette kutuplaşmaların olduğuna dikkat çekti. Kurtulmuş, “Türkiye'de, çok partili siyasi hayatımızın hiç bir döneminde görmediğimiz kadar herhangi bir konu konuşulurken siyaset ikiye bölünerek, kamplaştırılarak, kutuplaştıralarak, ‘ak ile kara’, ‘siyah ile beyaz’ diye tartışılıyor. Ne yazık ki, iktidar partisi ve ana muhalefet partisi bu kutuplaşmaya ciddi bir şekilde katkı sağlıyorlar. Hergün televizyon ekranlarında tartışmaları ve kutuplaşmaları görüyoruz. Türkiye, böyle bir kritik dönemde, sıradan kutuplaşmalarla vakit geçiriemez. Türkiye ve dünyanın sorunlarını çözecek kararlı bir iktidara ihtiyaç var. Milli görüşe ihtiyaç var” dedi.
Demokratik açılım için yaşanan polimiklere değinen Numan Kurtulmuş, şunları söyledi:
“Siyasetin ikinci önemli problemi de uslüp problemidir. Türkiye'de Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da başlayan, 25 yıldır işgal eden, binlerce vatan evladının şehit olmasını neden olan, Türkiye'nin geleceğinin karartıldığı, kirli oyunun, terörün sona ermesi ile ilgili meseleler konuşuluyor. Fakat, bunu siyasetciler fevkalede uslüple konuşuyorlar. Birisi diyor ki, ‘Ben senle görüşmem’, öteki ’Ben senle hiç görüşmem’, birisi diyor ‘sen namussuzsun’ öteki ‘sen daha namuzsuzsun’, öteki ‘çakal gibi dolaşma’ diğeri ‘kurt gibi uluma’ diyorlar. Yav kardeşim siz bu uslüpla mı? Türkiye'nin sorunlarını çözeceksiniz. 10 yaşındaki iki mahalle çocuğu bu uslüpla kavga etse, tutarsınız kulaklarından çeker, yerine oturtursunuz. Türkiye'nin en önemli sorunlarını, bu uslüpla tartışmayı sürdürdüyorlar.”
SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'un, konuşması sırasında yatsı ezanı okundu. Kurtulmuş, konuşmasını yarıda kesip, ezanın okunmasını bekledi.
Ezanın ardından memurlara çok az zam verildiğini belirten Numan Kurtulmuş, iktidarın çay simit hesabı yapmadığını ve unuttuğunu söyledi. 28 Şubat sürecinde yaşanan olaylarada değinen Kurtulmuş, AKP'ye seslenerek
“Çok geç kalmış, bir meseleyi gündeme almalarını, hükümetten halkımız adına istiyorum. Hala 12 yaşından küçük çoçukların kuran öğrenmeleri yasal olarak yasaktır. Bu yasa, 28 Şubat ürünü olarak duruyor. Hükümete teklifim, Konya'dan maneviyatı büyük bu topraklardan sesleniyorum. Bu yasayı hala tutmak bu parlementonun en buyük ayıplarından biridir” dedi.

HANIMI BAŞÖRTÜLÜ OLAN BİR KİMSE CUMHURBAŞKANI OLUYORSA, SİZİN ESERİNİZDİR
Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan, konuşmasını besmeleyle başladı. Milli görüşün 40'ncı yılını kutladıklarına değinen Erbakan, şunları söyledi:
“1969 yılında başlayan hareket Türkiye'yi aslına döndürmüştür. Siz şuan Türkiye'de iktidardasınız. Bugün eğer Türkiye'de hanımı başı örtülü olan bir kimse Cumhurbaşkanı oluyorsa, bu sizin eserinizdir. Bugün Türkiye’de AKP eğer milletten oy alıyorsa, bu sizin oyunuzdur. Çünkü millet onları, milli görüşcü zannederek, oylarını veriyor. Aslında size oy vermek için onlara oy veriyorlar. Bütün bu gerçekler sizin iktidarda olduğunuzu gösteriyor. Bu fiili ikitidarı, hukuki iktidara çevirmektir.”

SULTAN FATİH SOLCU MUYDU
Necmettin Erbakan, çok partili dönemi eleştirdi. Erbakan, “Türkiye’de çok partili hayata geçtikten sonra partiler kurulmaya başlandı.Bu parti solcuymu, liberalmiş, ortanın sağıymış, soluymuş. Sultan Fatih solcumuydu, liberalmiydi, ortanın sağmıydı, solumuydu, ey şakın sen hangi milletin evladısın. Hangi tarihin çocuğusun” dedi.

İSRAİL'İN VİLAYETİ YAPMAK İSTİYORLAR
Necmettin Erbakan, haçlı sereflerinden itiraberin Türkiye üzerinde oyunlar oynandığını söyledi. Erbakan, “Hahamlar heyetinin takdiği yumuşak lokma metodudur. Bu taktik, Türkiye'yi işsiz bırakacağız, aç bırakacağız, borca esir edeceğiz, dininden uzaklaştıracağız, böleceğiz. Büyük İsrail’e vilayet yapacağız. 7 maddelik Haim Nahum Doktrini budur. Bu plan, yumuşak lokma metodu ile Türkiye'yi yutalımdır. Siyonizm dünya hakimiyetini kurmak için mutlaka Türkiye'yi ortadan kaldırma niyetindedir” şeklinde konuştu.
ARKA KAPIDAN KAÇIP FUTBOL OYNAYAN TALEBELERİMİZ
AKP'lilerin milli görüşcü olduklarını savunduklarını belirten Necmettin Erbakan, “Bizde milli görüş için çalışıyoruz. Bizde inancımız için çalışıyoruz diyorlar. Irak'ta, 5 milyon insan öldürüldü. Bunlara nasıl destek oluruz. Bunlar bizim evladımız, talebemiz, Arka kapıdan kaçıp futbol oynayan talebelirimiz. Ben bunu şevkatimden söylüyorum. Kızmıyorum. Bu işin ahireti var. Zulüme, siyonizme, hizmet ederseniz, bunun hesabını sonra veremezsiniz” dedi.

AKP ESKİ MİLLETVEKİLİ HALİL ÜRÜN, SP'YE GEÇTİ
Necmettin Erkaban, konuşmasında AKP'ye gidenlerin geri döneceğini söyledi. Erbakan, “Bazı kardeşlerimiz, bir yanılgı ile AKP’de milli görüşcü, diye AKP'ye kaydılar. Halktan ayrılmayın. Sonra mahcup olursunuz. AKP, milli görüşcü değildir. Çünkü Büyük Orta Doğu Projesi eş başkanıdır. BOP demek, İsrail demektir. AKP, ben AB'ye gireceğim diyor. İslam birliğine değil. Ne işimiz var, AB'de. Bizim mübarek islam dinine dayanan medeniyeti bırakıpta AB'ye gidilir mi? Bu ne şaşkınlıktır. Size birşey söyleyeyim AKP yoluna sapmış olan kardeşlerimiz tekrar buraya gelecekler. Geldikleri zaman mahcup olacaklar. Kusura bakmayın, bir hata yaptık gerceğe döneceğiz diyecekler” dedi.
Erbakan'ın konuşması sırasında gözler orada bulunan AKP Konya eski Milletvekili Halil Ürün'e çevrildi.
Halil Ürün, programın ardından Erbakan ve Kurtulmuş ile platformun arkasındaki özel bölümde yaklaşık yarım saat görüşme yaptı. Görüşme sonunda gazetecilerin sorularını cevaplayan Ürün, “Gönül bağı ile bağlı olduğum, böyle bir davete icap ettim. Yapılması gereken, birşeyi yaptım. Çok mutluyom” dedi. Yeniden SP'ye mi ? döndünüz sorusuna ise Ürün, “Gittiğim biryer olmadı ki geleyim” şeklinde cevap verdi.
İtfar programının ardından Erbakan ve partililer, bugün saat 23.00 sıralarında, DSİ Sosyal Tesislerinin hemen yanında bulunan Pınar Camii'ye geçti. Burada bir imam tarafından teravih namazı kılındı. Erkaban, daha sonra karayolu ile Ankara'ya hareket etti.