Erbakan'ın hapsi 4. kez ertelendi

Kapatılan RP'nin son genel başkanı Necmettin Erbakan'ın 'Kayıp trilyon davası'nda aldığı hapis cezasının infazı, dördüncü kez ertelendi. Son erteleme 1 Haziran'da yürürlüğe giren Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun uygulanarak yapıldı.

ANKARA - Kapatılan RP'nin son genel başkanı Necmettin Erbakan'ın 'Kayıp trilyon davası'nda aldığı hapis cezasının infazı, dördüncü kez ertelendi. Son erteleme 1 Haziran'da yürürlüğe giren Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun uygulanarak yapıldı.
Erbakan'ın cezasının infazı ilk olarak 23 Aralık 2003'te bir yıllığına, daha sonra iki kez de üçer aylığına ertelenmişti. Son erteleme süresi dün dolmuştu. Erbakan'ın avukatları, bir kez daha erteleme talebiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurdu. Avukatlar, talebe dayanak olarak, Erbakan'ın daha önce Ankara Numune Hastanesi'nden aldığı böbrek ve kalp yetmezliğiyle hareket kısıtlılığı raporunu gösterdi. Ancak Başsavcılık, erteleme talebini reddetti.
Erbakan'ın avukatları da ret kararı için İnfaz Savcılığı'na itiraz etti. İnfaz Savcılığı, ret kararını kaldırarak sağlık raporu doğrultusunda Erbakan'ın cezasının infazını altı ay daha erteledi. Böylece; Erbakan'ın, 'özel evrakta sahtecilik' suçundan aldığı iki yıl dört aylık hapis cezasının infazı dördüncü kez ertelenmiş oldu. Erbakan'ın cezasının infazı, en fazla bir kez daha altı aylığına ertelenebilecek.


    http://www.radikal.com.tr/7520947520940

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.