Erbakan'ın yalısı 60 milyon liraya satışa çıktı

Erbakan'ın yalısı 60 milyon liraya satışa çıktı
Erbakan'ın yalısı 60 milyon liraya satışa çıktı
Necmettin Erbakan'ın Kanlıca'daki yalısı 21 milyon dolara (60 milyon TL) satışa çıkarıldı. 2. derece tarihi eser olduğu için yalıyı alacak kişi, alım satım ve emlak vergisi ödemeyecek.

Necmettin Erbakan ’ın Kanlıca’daki yalısı 21 milyon dolara (60 milyon TL) satışa çıkarıldı. 2. derece tarihi eser olduğu için yalıyı alacak kişi, alım satım ve emlak vergisi ödemeyecek.

Yalıların en pahalı olduğu semt olarak bilinen Kanlıca’daki yalı, Erbaka'ın vefatından sonra sonra bir hayli tartışma konusu oldu. Erbakan’ın çocukları, yalıyı birbirlerine kaptırmamak için davalar açtılar. Cumhuriyet'in haberine göre, sonuçta yalının tapusu, Erbakan’ın kızı Elif Hanım’la evli damat Mehmet Altınöz’de çıktı.

Rahmetli işadamı Şeyhmus Tatlıcı’dan 810 bin TL’ye Kasım 1999’da satın alınan yalının, Mart 2006’da Damat Mehmet Altınöz’e 1 milyon TL’ye satıldığı anlaşıldı. İşte bu yalı, bugünlerde 21 milyon dolara (yani neredeyse 60 milyon TL) satışa çıkarılmış.

Kanlıca’daki bir emlakçı, yalıya sessiz sedasız müşteri arıyor. 2. derece tarihi eser olduğu için yalıyı alacak şanslı vatandaş, alım satım vergisi ve emlak vergisi de ödemeyecek.

Yalının fiyatının Mart 2006’dan bu yana 9 yılda 60 kat arttığına ve 1 milyondan 60 milyon liraya çıkması da dikkat çekiyor.