Erbil'de ölen Türk vatandaşları Mardinli

Erbil'de ölen Türk vatandaşları Mardinli
Erbil'de ölen Türk vatandaşları Mardinli

Bülent Önen

Irak Kürdistan Federe Bölgesi'nin başkenti Erbil'de IŞİD tarafından bir araçla düzenlenen bombalı saldırıda yaşamını yitiren iki Türk vatandaşını Mardinli olduğu belirlendi. Mardin'in Derik ilçesinden olan Sadettin Şan (29) ile Bülent Önen'in (35) ailelerinin cenazeleri almak üzere Erbil'e gittikleri öğrenildi.

RADİKAL - Erbil'de yoğunluklu olarak Hristiyanların yaşadığı Ainkawa'da ABD Başkonsolosluk binası yakınlarında gerçekleştirilen bombalı saldırıda yaşımını yitiren Sadettin Şan ile Bülent Önen'in Mardin'in Derik İlçesinden olduğu belirlendi. Sadettin Şan'ın Erbil'de 2 yıldır seyahat şirketi acentasında, Bülent Önen'in ise 6 yıldır Erbil Çanakkale Seramik Müdürü olarak çalıştığı öğrenilirken, ailelerinin ise cenazeleri teşhis ettikten sonra almak üzere Erbil'e gittiği bildirildi.Sadettin Şan

Cuma gününün tatil olması nedeniyle, ikisi de bekar olan Sadettin Şan ile Bülent Önen'in Amerikan Başkonsolosluğu'na yakın mesafede bulunan internet kafede oturdukları sırada patlamanın meydana geldiği öğrenildi. (Emrullah KARAKAŞ/DERİK/DHA) 


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  İnternet

  ,

  Çanakkale

  ,

  Tatil

  ,

  Erbil

  ,

  seyahat