Erciyes en ucuz kayak merkezi

Erciyes en ucuz kayak merkezi
Erciyes en ucuz kayak merkezi
Kayseri'deki Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi, hafta sonlarında yerli ve yabancı turistlerin ve kayakseverlerin akınına uğruyor

KAYSERİ - Erciyes Dağı’ndaki işletmeciler pist ve mekanik tesis sayısı artan Erciyes Kayak Merkezi’nin en ucuz kayak merkezi olduğunu iddia etti.

İşletmeci Mehmet Eğlenceoğlu, yaklaşık 250 milyon euroluk proje kapsamında Hisarcık ve Hacılar üzerinden, uluslararası standartlarda iki yolla, kent merkezinden 20 dakika sonra 2 bin 200 metredeki tesislerin yer aldığı Tekir Yaylası’na ulaşıldığını söyledi. Eğlenceoğlu, şöyle devam etti:

"Erciyes kayak merkezine belediye otobüsü veya dolmuşla 20 bilemediniz 30 dakika içinde ulaşmak mümkün. 15-25 TL arasında kayak, bir o kadar verip de kayak kıyafetini günlük olarak kiralamak mümkün. Kızak ve benzeri ateltler için 10 TL, gün boyu mekanik tesislerden yararlanmak için 15-25 TL arasında ödeme yapılabilir. Yiyecek içecekler de, kent merkezindeki kafe ve resturantlardan daha ucuz. Kısacası; toz karı, gözalabildiğine uzanan pistleriyle Erciyes, şu anda Türkiye ’nin en ucuz kayak merkezi. Vatandaşlar, belediyenin yaptırdığı içinde mangalda bulunan kamelyalardan da ücretsiz olarak yararlanabilir.”

KAR KALINLIĞI 1 METRENİN ÜZERİNDE

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Erciyes A.Ş. tarafından sürekli düzenlemeler yapılan merkezde 1 metrenin üzerine çıkan kar, pistlerde ezilirken, yollarda kenarlara püskürtüldü. Yetkililer, ulaşımda güçlük çekilmediğini, isteyenlerinn Hacılar Sütdonduran ve Halilin Yurdu Mevkiileri’nden gondollara binebileceklerini, mevcut tesisler aracılığıyla şu anda aktarmalı olarak 32 kilometre uzunluğundaki pistten yararlanabileceklerini söyledi.(dha/Oktay Ensari)