Erdal Acar serbest

Silah ve maskelerle Ayşe Hatun Önal'ın evinin bulunduğu siteye girmekle suçlanan Acar ve beş adamı savcılıkça serbest bırakıldı.

Manken Ayşe Hatun Önal'ı korkutmak için silah ve maskelerle evinin bulunduğu siteye girilmesi iddiasına ilişkin gözaltına alınan işadamı Erdal Acar ve diğer beş kişi, savcılıkça serbest bırakıldı.
İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği'ndeki işlemleri tamamlandıktan sonra Beykoz Adliyesi'ne getirilen Erdal Acar ile Yavuz T, Hikmet K, Hüseyin Y, Dursun Ali D. ve Sefa T, Cumhuriyet Savcısı Ömer Faruk Gamzeli tarafından sorgulandı. Savcı Gamzeli, ifadelerini aldığı Acar ve diğer beş kişiyi, mahkemeye sevklerine gerek görmeyerek serbest bıraktı.
Acar'ın savcılık ifadesinde, arkadaşı olan Ayşe Hatun Önal'ın korkutulması amacıyla hiç kimseye talimat vermediğini söylediği öğrenildi. Acar'ın ayrıca, diğer beş kişinin neden böyle bir olayı gerçekleştirdikleri konusunda bir bilgisi olmadığını iddia ederek, olaya karışanları kovacağını söylediği belirtildi.
Diğer kişilerin ise ifadelerinde, suç işlemek için çete oluşturmadıklarını, alkolün etkisiyle sınırı aşarak şaka yapmak niyetinde olduklarını söyledikleri öğrenildi.