Erdal Eren'den sonra Ethem Sarısülük

Erdal Eren'den sonra Ethem Sarısülük
Erdal Eren'den sonra Ethem Sarısülük
Ankara'da beyin ölümü gerçekleşen Ethem Sarısülük için Konur Sokak'ta poster açıldı. Eylemin bir benzeri 12 Eylül darbesinden sonra yaşı büyütülerek idam edilen Erdal Eren için yapılmıştı
Haber: MEHMET BİLBER / Arşivi

ANKARA - Başına isabet eden polis kurşunuyla ağır yaralanan ve günlerce Ankara Numune Hastanesi’nde yaşam mücadelesi veren Ethem Sarısülük’ün dün beyin ölümü gerçekleşti. Ethem’in ölümüyle ilgili soruşturma devam ederken Sarısülük’ün anısı Konur Sokak’ta yaşatıldı. Sokağın Meşrutiyet Caddesi tarafında bulunan üst geçidin merdivenlerine Sarısülük’ün büyük boy bir posteri yapıştırıldı. Kimin tarafından yapıldığı bilinmeyen posterin benzeri daha önce de 23 Nisan Çocuk Bayramı’nda, 12 Eylül darbesinden sonra yaşı büyütülerek idam edilen Erdal Eren için yapılmıştı.

Kızılay’ın en merkezi noktalarından biri olan Konur Sokak’tan geçen vatandaşlar bu sabah ilginç bir sürprizle karşılaştı. Sokakağın Meşrutiyet Caddesi tarafında bulunan üst geçidin basamaklarına büyük boyutlarda Ethem Sarsülük’ün fotoğrafı işlenmişti. Dün akşam saatlerinde ailesi tarafından beyin ölümünün gerçekleştiği Hastane önünde yapılan bir açıklama ile kamuoyuna duyrululan Sarısülük için yapılan eylemin bir benzeri 23 Nisan Çocuk Bayramı’nda, 12 Eylül darbesinden sonra yaşı büyütülerek idam edilen Erdal Eren için yapılmıştı.

Polisin açtığı ateş sonucuyaşamını yitirdiği iddia edilen Sarısülük’ün kesin ölüm nedeni yapılacak otopsi sonucu tespit edilecek. Sarısülük’ün ölümüyle ilgili emniyetten henüz bir açıklama yapılmazken basına yansıyan görüntülerde polisi açtığı ateş sonucu Sarısülük’ün yere yığıldığı görülüyor. Otopsi işlemlerinin ardından önümüzdeki günlerde Sarısülük için kalabalık bir cenaze töreni düzenlenmesi bekleniyor.

Ethem Sarısülük'ün vurulma anı...


  http://www.radikal.com.tr/113742611374263

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ilginc bir surpriz - bosver72

  metin icinde "ilginc bir surpriz" sozu geciyor. bienalde mi zannettiniz kendinizi?

  Yürek. - ganjml

  Erdaldan Ethem'e sürüyor ve sürecek bu kavga yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek.

  kesin olum sebebi - odos

  Ethem Sarisuluk Ankaradaki eylemlerde herkesin godugu bicimde bir polis tarafindan tabancayla vurulmasi bu kadar ayan beyanken kesin olum sebebi otopsiden sonar belli olacak demek sanki baska bir sebebi varmis gibi bir izlenim yaratmak abesle istigaldir ve vuran polisi korumaktan basta bask bir amaca hizmet etmez.Polis kusunuyla vurulmasaydi simdi yasamayacakmiydi?