'Erdil, Özden için aracı oldu'

Eski İstanbul Tersane Komutanı emekli tuğamiral Metin Poyrazlar, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli oramiral İlhami Erdil'in boya alımı ile ilgili olarak bir şahsı kendisine gönderdiğini ve "Bu kişiyi alımlarda değerlendirin" dediğini söyledi.

ANKARA - Eski İstanbul Tersane Komutanı emekli tuğamiral Metin Poyrazlar, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli oramiral İlhami Erdil'in boya alımı ile ilgili olarak bir şahsı kendisine gönderdiğini ve "Bu kişiyi alımlarda değerlendirin" dediğini söyledi. Poyrazlar bu ricanın kendisini çok zor durumda bıraktığını belirtti.
Erdil ile eşi, kızı, emir subay yardımcısı yüzbaşı Yalçın Kayatunç ve kızının gizli ortağı olduğu öne sürülen Şirin Melek Özden'in 'haksız mal edinme, çıkar sağlama ve görevi kötüye kullanma' iddialarıyla yargılanmalarına Genelkurmay Askeri Mahkemesi'nde devam edildi. Davanın dünkü duruşmasına, Kayatunç ve sanık avukatlarının yanı sıra tuğamiral Mücahit Şişlioğlu, emekli tuğamiral Metin Poyrazlar ve Yasemin Orçun tanık olarak katıldı.
Mahkemede tanık olarak dinlenen dönemin İstanbul Tersane Komutanı Poyrazlar, Erdil'in boya alımları yapılırken kendisini telefonla aradığını ve "Bir şahsı size göndereceğim. Alımlarda değerlendirin" dediğini aktardı. Poyrazlar şöyle konuştu:
"Birkaç gün sonra kendisinin komutan (Erdil) tarafından gönderildiğini söyleyen Şirin Melek Özden yanıma geldi. Özden kendisinin boyayla ilgili alımlara girebileceğini söyledi. Döner Sermaye Müdiresi Yasemin Orçun'u yanıma çağırarak komutanın ricasını ilettim. Orçun'la Özden'i odamda tanıştırdım. Döner sermayenin alımlarda (Özden'e ait) firmayı da değerlendirmesini söyledim. Bu rica beni sıkıntıya soktu ama emir diye yerine getirdim." Mahkeme, Özden'in gıyabi tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı erteledi.


    http://www.radikal.com.tr/7359517359510

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.