Erdil'in durumu yarbayı çok üzdü

Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli oramiral İlhami Erdil'in 'görevi kötüye kullanma', 'görevi suistimal' ve 'haksız mal edinme' suçlamalarıyla...

ANKARA - Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli oramiral İlhami Erdil'in 'görevi kötüye kullanma', 'görevi suistimal' ve 'haksız mal edinme' suçlamalarıyla yargılandığı davada tanıklık yapan deniz yarbay Ahmet Dursun, Erdil'e haksızlık yapıldığını savunarak ağladı.
Akreditasyon şartı kalktı
Genelkurmay Askeri Mahkemesi'ndeki davanın dünkü duruşmasını, Genelkurmay'a
akredite olmayan basın kuruluşlarının temsilcileri de izledi. Mahkemenin yargılamanın aleni yapılması kararı üzerine, akreditasyonu olmayan Dünden Bugüne Tercüman, Yeni Şafak ve Vakit gazeteleri ile Kanal 7 muhabirleri de duruşmaya alındı.
Duruşmada, Erdil'in emir subayı ve astsubaylarıyla dönemin İstanbul Tersane Komutanlığı Satın Alma Komisyonu üyesi deniz yarbay Ahmet Dursun, tanık olarak ifade verdi. Emir astsubaylarından Hasan Basri Abidin Komutanlık Konutu'nda yoğun bir davetli trafiği olduğunu kaydederek,
"Sayın Erdil, programı yoksa alışveriş merkezlerine gider alışveriş tutarını kendisi öderdi" dedi.
Erdil'in İstanbul Tersane Komutanlığı'nın boya alımında bazı komutanları arayarak ihaleye müdahale ettiği iddiasıyla ilgili tanıklık yapan yarbay Dursun ise hiçbir komutanın kendisine baskı yapmadığını belirtti. Dursun ağlamaklı bir ses tonuyla, "Deniz Kuvvetleri'ne komuta etmiş bir kişinin bu durumda olmasına üzüldüm. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın modernize edilmesinden başka amacımız olmamıştır" dedi.
Tankıların dinlenmesinin ardından mahkeme duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.


    http://www.radikal.com.tr/7389677389670

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.