Erdoğan Ankara'da gövde gösterisiyle karşılanacak

Erdoğan Ankara'da gövde gösterisiyle karşılanacak
Erdoğan Ankara'da gövde gösterisiyle karşılanacak
Ankara'da Başbakan Erdoğan'ı karşılamak için organizasyonlar tüm hızıyla devam ediyor. Ankara'daki tüm taksilere, karşılamaya gitme talimatı verildi.
Haber: MİRAY ÇİMEN / Arşivi

ANKARA – Gezi Parkı olaylarının tırmandığı günlerde Kuzey Afrika gezisinde olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , dönüşünde İstanbul Havaalanı’nda büyük bir kalabalıkla karşılanmasının ardından, olaylardan sonra ilk kez geleceği Ankara’da da benzer görüntülerle karşılanacak.

Karşılama hazırlıkları çerçevesindeki Erdoğan’ın geçeceği güzergahtaki bilboardlar Menderes, Özal ve Erdoğan’ın fotoğrafları ve ‘Astınız...!, Zehirlediniz...! Yedirmeyiz...!’ yazılı afişlerle donatıldı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile AK Parti Ankara Teşkilatı, Gezi Parkı eylemleriyle başlayıp tüm ülkeye yayılan olaylardan sonra ilk kez Ankara’ya gelecek olan Başbakan Erdoğan için Esenboğa Havalimanı’nda büyük bir karışılama hazırlıyor. Erdoğan İstanbul’daki programının ardından bugün ilk olarak Adana’ya, oradan Mersin’e hareket etti. Erdoğan, Mersin’de Akdeniz Oyunları spor tesislerinin toplu açılışlarını yapmasının ardından bugün saat 16.00’da Ankara’da olması bekleniyor.

ANKARA’DA GÖVDE GÖSTERİSİ
Edinilen bilgilere göre Erdoğan, Esenboğa Havaalanı’na inişinin ardından, şehir merkezine gitmek için kullanacağı yol üzerinde vatandaşlar tarafından karşılanacak. Vatandaşlar, öncelikle Çubuk-Akyurt kavşağında toplanacak. Diğer gruplar ise Pursaklar girişi, Altınpark ve Ankamall’de Erdoğan’ı bekleyecek. Ankaralıların, Erdoğan için AK Parti Genel Merkez’inde de toplanması öngörülüyor. Bugün sabahın erken saatlerinden itibaren Erdoğan’ın konvoyunun geçişi için Altındağ’dan Esenboğa’ya giden yolun tek şeridi trafiğe kapatıldı. Altındağ İlçesi’nin sınırları içindeki, Havaalanı yolu üzerindeki Altınpark’ta karşılanacak olan Erdoğan’ın kendisini karşılayan kalabalığa hitap etmesi bekleniyor. Karşılamanın olabildiğince kabalalık gerçekleşmesi için Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin de personelini yönlendireceği iddia ediliyor. Erdoğan’ın konvoyunun yol alacağı güzergahta bulunan bilboardlar da Menderes, Özal ve Erdoğan’ın fotoğrafları ve ‘Astınız...!, Zehirlediniz...! Yedirmeyiz...!’ yazılı afişler ile süslendi.

TAKSİCİLERE ‘KARŞILAYIN’ MESAJI
Ankara’da bulunan taksi şoförlerine de Erdoğan’ı karşılamaya araçları ile birlikte gitmeleri talimatı verildi. Şoförler Odası yetkililerinden edinilen bilgiye göre, odaya bağlı bütün Taksi Şoförlerine ‘Erdoğan’a destek’ amaçlı havaalanına gidin talimatı mesaj aracılığıyla gönderildi. Yetkililer 2011 yılı Aralık ayında da Erdoğan’ın İstanbul’da geçirdiği ameliyatın ardından 21 gün sonra Ankara’ya dönüşünde aynı şekilde karşıladıklarını anımsatarak, minibüs ve halk otobüslerine de taksiciler gibi mesaj gittiğini savundular. Yetkililer görüşlerini almak istediğimiz Oda Başkanı Mehmet Yiğiner’in de Erdoğan’ı karşılamak için havaalanına gittiğini söylediler.

BELEDİYE OLARAK DIŞINDAYIZ
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise yaptığı açıklamada organizasyonun sivil toplum örgütleri ve sosyal medya üzerinden organize olan vatandaşlar tarafından düzenleneceğini belirtti. Gökçek, “Belediye olarak olayın tamamen dışındayız. Sivil toplum örgütleri katılıyor. Ben de ferdi olarak katılıyorum” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/1136882113688215

  YORUMLAR
  (15 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Erdoğan Ankara'da gövde gösterisiyle karşılanacak - ms@deniz

  Baylar biz Menderes dönemini de yaşadık, oda Tayyip Erdoğan gibi sesini çıkaranın tepesine biniyordu, muhalif olanlar karakollarda günlerce dayaktan, işkenceden geçiyordu. işte Tayyip Erdoğan bu...

  Ortak yanları! - alevbulentay2

  Hepsinin ortak yanı ABD hizmetkarı olması değil mi?

  Parayla Saadet Olmaz - hg1962

  Bu kadar Devlet, Belediye ve Odalarin imkanlarini bana verin, Bir Milyon kisi toplamazsam namerdim. Heleki Gaz ve Polis siddeti yoksa.

  YARINI GÖRMEZSEN KÖRSÜN - pispor

  Menderes çoğunluğun oyu ile geldi iktidar oldu uçak kazasında bir hayranı çocuğunu kurban ederim dedikoduları yayıldı ama aylarca Yassı adada yargılanırken tek bir seçmeni ona sahip çıkmadı Özal faizleri serbest bıraktı Cumhurbaşkanı oldu ölümü halen şüpheli ama kurmuş olduğu parti çoktan yok oldu gitti şimdi sıra Erdoğan da artık o da yolun sonuna vardı yönetemiyor artık bu açığını halkına sataşarak götürmeye çalışmakta ama bu politika ile halkının tümünü kucaklayamazsa büyük bir muhalif kanat çıkar ki ekonomi zayıfladığında ona destek verenlerde sırtını döneceklerinde eminim

  Olur da... olmaz - Dedemkorkut

  Tüm taksicilere mesaj gitmiş olabilir. Ancak bu, hepsinin havaalanına gideceği anlamına gelmez. Yoksa şehirde vatandaşın ihtiyacını karşılayacak taksi kalmaz. "Şehir merkezinde taksi bulamıyoruz" şeklinde bir şikayet olmadığına göre demek ki herkes havaalanında değil. Tüm Ankara'lılar AKP'li olmadığına göre tüm taksiciler de AKP'li olamaz. Başbakan'a sempati duyan taksiciler havaalanına gidebilir. Habere, taksicilerin hepsinin havaalanına gönderildiği gibi bir imaj vermek uygun düşmüyor.

  Gökçek yalandan ölünmediğinin canlı kanıtı! - brandywine06

  Sözleşmeli belediye çalışanlarına karşılamaya gitmeleri emredildi. Gitmeyecekler işten çıkarılmakla tehdit edildi. Hatta arabalarıyla gidenlere 100 tl vaat edildi. Ondan once, tüm belediye çalışanlarından twitter hesabı açıp eylemleri protesto eden mesajlar göndermeleri istendi. Sonra itirazlar olunca bundan vazgeçildi. Gerçekten de belediye işin içinde hiç yok canım! Hepsi bireysel! Yalandan kimse ölmüyor nasılsa.

  o fotoğraflara birde ben yazayım. - sktk60

  türkiyede başbakanlık yapan 3 zatın resimleri adnan menderesi hiç tanımadım ama resminin altına talihsiz yazardım turgut özal'ın altına uzman kişi recep tayyip erdoğan'ın altına oportinist yazardım.