Erdoğan Ankara'da gövde gösterisiyle karşılanacak

Erdoğan Ankara'da gövde gösterisiyle karşılanacak
Erdoğan Ankara'da gövde gösterisiyle karşılanacak
Ankara'da Başbakan Erdoğan'ı karşılamak için organizasyonlar tüm hızıyla devam ediyor. Ankara'daki tüm taksilere, karşılamaya gitme talimatı verildi.
Haber: MİRAY ÇİMEN / Arşivi

ANKARA – Gezi Parkı olaylarının tırmandığı günlerde Kuzey Afrika gezisinde olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , dönüşünde İstanbul Havaalanı’nda büyük bir kalabalıkla karşılanmasının ardından, olaylardan sonra ilk kez geleceği Ankara’da da benzer görüntülerle karşılanacak.

Karşılama hazırlıkları çerçevesindeki Erdoğan’ın geçeceği güzergahtaki bilboardlar Menderes, Özal ve Erdoğan’ın fotoğrafları ve ‘Astınız...!, Zehirlediniz...! Yedirmeyiz...!’ yazılı afişlerle donatıldı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile AK Parti Ankara Teşkilatı, Gezi Parkı eylemleriyle başlayıp tüm ülkeye yayılan olaylardan sonra ilk kez Ankara’ya gelecek olan Başbakan Erdoğan için Esenboğa Havalimanı’nda büyük bir karışılama hazırlıyor. Erdoğan İstanbul’daki programının ardından bugün ilk olarak Adana’ya, oradan Mersin’e hareket etti. Erdoğan, Mersin’de Akdeniz Oyunları spor tesislerinin toplu açılışlarını yapmasının ardından bugün saat 16.00’da Ankara’da olması bekleniyor.

ANKARA’DA GÖVDE GÖSTERİSİ
Edinilen bilgilere göre Erdoğan, Esenboğa Havaalanı’na inişinin ardından, şehir merkezine gitmek için kullanacağı yol üzerinde vatandaşlar tarafından karşılanacak. Vatandaşlar, öncelikle Çubuk-Akyurt kavşağında toplanacak. Diğer gruplar ise Pursaklar girişi, Altınpark ve Ankamall’de Erdoğan’ı bekleyecek. Ankaralıların, Erdoğan için AK Parti Genel Merkez’inde de toplanması öngörülüyor. Bugün sabahın erken saatlerinden itibaren Erdoğan’ın konvoyunun geçişi için Altındağ’dan Esenboğa’ya giden yolun tek şeridi trafiğe kapatıldı. Altındağ İlçesi’nin sınırları içindeki, Havaalanı yolu üzerindeki Altınpark’ta karşılanacak olan Erdoğan’ın kendisini karşılayan kalabalığa hitap etmesi bekleniyor. Karşılamanın olabildiğince kabalalık gerçekleşmesi için Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin de personelini yönlendireceği iddia ediliyor. Erdoğan’ın konvoyunun yol alacağı güzergahta bulunan bilboardlar da Menderes, Özal ve Erdoğan’ın fotoğrafları ve ‘Astınız...!, Zehirlediniz...! Yedirmeyiz...!’ yazılı afişler ile süslendi.

TAKSİCİLERE ‘KARŞILAYIN’ MESAJI
Ankara’da bulunan taksi şoförlerine de Erdoğan’ı karşılamaya araçları ile birlikte gitmeleri talimatı verildi. Şoförler Odası yetkililerinden edinilen bilgiye göre, odaya bağlı bütün Taksi Şoförlerine ‘Erdoğan’a destek’ amaçlı havaalanına gidin talimatı mesaj aracılığıyla gönderildi. Yetkililer 2011 yılı Aralık ayında da Erdoğan’ın İstanbul’da geçirdiği ameliyatın ardından 21 gün sonra Ankara’ya dönüşünde aynı şekilde karşıladıklarını anımsatarak, minibüs ve halk otobüslerine de taksiciler gibi mesaj gittiğini savundular. Yetkililer görüşlerini almak istediğimiz Oda Başkanı Mehmet Yiğiner’in de Erdoğan’ı karşılamak için havaalanına gittiğini söylediler.

BELEDİYE OLARAK DIŞINDAYIZ
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise yaptığı açıklamada organizasyonun sivil toplum örgütleri ve sosyal medya üzerinden organize olan vatandaşlar tarafından düzenleneceğini belirtti. Gökçek, “Belediye olarak olayın tamamen dışındayız. Sivil toplum örgütleri katılıyor. Ben de ferdi olarak katılıyorum” dedi.