Erdoğan Baradey'le görüşmeyi reddetti

Erdoğan Baradey'le görüşmeyi reddetti
Erdoğan Baradey'le görüşmeyi reddetti
Mısır'daki askeri yönetimin Cumhurbaşkanı Yardımcılığı'na getirdiği Baradey'in, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan görüşme talebinde bulunduğu, ancak Erdoğan'ın, "Kendimizi kullandırtmayız" diyerek bu isteği geri çevirdiği öne sürüldü.

Mısır'daki askeri yönetimin Cumhurbaşkanı Yardımcılığı'na getirdiği Baradey'in, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'dan görüşme talebinde bulunduğu, ancak Erdoğan'ın, "Kendimizi kullandırtmayız" diyerek bu isteği geri çevirdiği öne sürüldü.

Bugünkü Akşam gazetesinde "Baradey'e One Minute" başlığıya manşete taşınan habere göre Mısır’da askeri yönetimin ‘Cumhurbaşkanı Yardımcısı’ yaptığı Muhammed El Baradey’in, Erdoğan’la görüşme talebi geri çevrildi. 


'BİZİ KULLANAMAZLAR'
AK Parti ’nin dün yapılan MKYK toplantısına katılan Başbakan Erdoğan , Baradey’in kendisinden görüşme talebinde bulunduğunu aktardı. Erdoğan’ın, “Kendi meşruiyetleri için bizi kullanmak istediler, reddettik” dediği öğrenildi. Ayrıca “Bizim Cumhurbaşkanımız Mursi” değerlendirmesini yaptı.


  http://www.radikal.com.tr/1141999114199927

  YORUMLAR
  (27 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Tabiiii ki canım, tabii ki kendini kullandırtmazsın! - Barnabycik

  Çünkü seni ancak Obama kullanabilir! Di mi?

  Vah vah - semapost

  Baradey de kahrindan yanmis tutusmus! Morsi darbesi olunca bizimki yine demokrasi hocasi kesildi.

  ibretnüma yorumcu - siradanbirisi

  Mörsinin laik dindarlara karsi ölüm fetvasi veren birini bakan yapmasi demokrasi anlayisinin neresinde??

  El Baradey - samanizm

  sadece yüksek egitimli degil ayni zamanda NOBEL ÖDÜL BARISINI almis insan. Yani Erdoganin tam tersi. Misir halkina hayirli ugurlu olsun.

  Demokrasiyi savunmak - huberhirsch

  Demokrasinin getirdiği idare İhvan da olsa, Ak Parti de olsa bu baskıcı ve başarısız hükümetlerin karşısına askeri darbe dikmek demokrasiyle başdaşmıyor. Darbe yerine, sokak gösterileri ve eylemlerle hükümeti demokrasiye zorlamaz en doğru seçenek. Her halde, her zaman, mutlaka askeri darbelere ve bunların gayrımeşru hükümetlerine karşı çıkmak gerekli. Mısır'daki darbe hükümeti gayrımeşru. Umarım Ankara, Mısır'da özgür ve adil seçimler yapılana kadar mevcut darbe hükümetine karşı takındığı tavrı sürdürür.

  ikinizinde patronu abd - demlicay2011

  ne yaparsan yap bir mesaj alamadım ben. ortalık yangın yeriyken bile obayayla görüşmeye gittin. var bir mesele. ama düşünme işi vesselam.

  Baradey ve Demokrasi - ibretnüma

  Başında prof. olan herkesi demokrat, özgürlükçü zannedenler bu ülkenin rektörlerinin nelere imza attıklarına bir baksınlar. İhvan'ı yıkmak için tank güllesi kollayan adama demokrat denmez.