Erdoğan: Bu işin peşini bırakmayız

Başbakan Tayyip Erdoğan, dün, Konya'da çöken Zümrüt Apartmanı'nın enkazında incelemelerde bulundu.

KONYA - Başbakan Tayyip Erdoğan, dün, Konya'da çöken Zümrüt Apartmanı'nın enkazında incelemelerde bulundu. Olayın peşinin bırakılmayacağını belirten Erdoğan, böylesi bir suçun karşılığının olması gerektiğini söyledi. Başbakan Erdoğan, "Yasama, yargı ve yürütme elinden gelen gayreti gösterecek. Bu tür olayların bedelini sürekli vatandaş öderse, vatandaşımız geleceğe güvenle bakamaz. Vatandaşın geleceğe güvenle bakabilmesi için bu tür yanlışlıkların da bir bedeli olmalı" dedi.
Yasama ve yürütme olarak bu konuda atılması gereken tüm adımların atılacağını belirten Başbakan, şu anda idari teknik çalışmaların yapıldığını ifade etti. Yargının işin peşinde olduğunu ve savcının şu ana kadar gereken her şeyi yaptığını vurgulayan Başbakan Erdoğan, işleyen süreci dikkatle takip ettiklerini kaydetti.
Erdoğan, "Türkiye'de 1999'dan itibaren arama kurtarma çalışmaları konusunda duyarlılık başladı. Bu duyarlılık, sivil toplum örgütlerinden devlete kadar başlamıştır. İnşallah 81 ilimizde de sivil savunma ekiplerini kurma, geliştirme hedefi içindeyiz" diye konuştu.