Erdoğan: Bu provokasyondur

Başbakan Tayyip Erdoğan, 'Ermeni konferansı'na ilişkin verilen yürütmeyi durdurma kararını asla tasvip etmediğini belirterek, "Yaşananlar müzakereler öncesinde provokatif bir hareket" dedi.

İSTANBUL - Başbakan Tayyip Erdoğan, 'Ermeni konferansı'na ilişkin verilen yürütmeyi durdurma kararını asla tasvip etmediğini belirterek, "Yaşananlar müzakereler öncesinde provokatif bir hareket" dedi.
Erdoğan dün Bahçeşehir Üniversitesi'nin açılışına katıldı. Beşiktaş'taki kampüste gerçekleştirilen törende Erdoğan konuşurken bir kadın, ayağa kalkarak, 'Ermeni konferansı'nı çok isteyen siz, kimin başbakanısınız? TSTK Birliği' yazılı pankart açtı. Protestocu kadın Başbakanlık korumaları tarafından uzaklaştırıldı.
Erdoğan, özgürlüklerin, karşı düşünceleri hazmedemeyenlerin olduğu yerde yeşermeyeceğini vurgulayarak şöyle konuştu: "Bana göre yargı makamının konferansa katılacak konuşmacıların kariyerini tartışma hakkının olmadığını ilan etmek istiyorum. 'Bunun sponsoru kimdir, parası nereden geliyor', bunu da araştırma hakkı kendine ait değildir. BM'de Ermeni konusuyla ilgili mücadelemizi sürdürüyoruz. Orada da diaspora var. Ama maalesef bizde de farklı bir diaspora oluşturulmaya çalışılıyor. Tam AB sürecinde, müzakerelere başlamanın arifesinde bunun hortlatılmasını ben kasıtlı buluyorum. Provokatif bir hareket olarak görüyorum."


    http://www.radikal.com.tr/7582877582870

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.