Erdoğan: Bunlar marjinal

Başbakan Tayyip Erdoğan, "Sadece Almanya'da binlerce cami ve mescit açılmasına Alman yönetimi müsaade ediyorsa, bu anlayışa bizim karşılık vermemiz lazım" dedi.
Haber: TEKİN ATAY / Arşivi

RİZE - Başbakan Tayyip Erdoğan, "Sadece Almanya'da binlerce cami ve mescit açılmasına Alman yönetimi müsaade ediyorsa, bu anlayışa bizim karşılık vermemiz lazım" dedi.
Erdoğan dün Rize'de, Bağdat Büyükelçiliği'ne giderken Musul'da öldürülen beş özel harekât polisinden Süleyman Karahasanoğlu'nun ailesini ziyaret etti. Evden çıkarken "Şehit polisin üç çocuğu da üniversiteyi bitirinceye kadar devletçe okutulacak" diyen Erdoğan, Karahasanoğlu'nun mezarını da ziyaret etti.
Cuma namazının ardından Hazar Çay-San İlköğretim Okulu'na giden Erdoğan, öğrencilere, YTL ile ilgili sorular sorup, matematik dersi yaptırdı. Okula girişte oluşan izdihamda bir koruması kazayla Başbakan'ı itince, Erdoğan gülerek, "Ne itiysun beni daa" diyerek şaka yollu çıkıştı.
Daha sonra Trabzon'a geçerek, eşi ile birlikte AKP Trabzon Kadın Kolları 1. Olağan Kongresi'ne katılan Erdoğan, toplantıda şunları söyledi:
"Din elden gidiyor, demekle dine sahip çıkılmaz. Birçok marjinal grup çıkıyor, marjinal söylemlerde bulunuyor. Bunları daha çok duyacaksınız. Kimisi diyecek ki 'Din elden gidiyor', kimisi diyecek ki 'Bu ülkede kiliseler inşa ediliyor', kimisi diyecek ki 'Apartmanların alt katlarında kiliseler yapılıyor.' Sadece Almanya'da binlerce cami ve mescit açılmasına Alman yönetimi müsaade ediyorsa, bu anlayışa bizim de karşılık vermemiz lazım. Eğer inancına güveniyorsan, inanç hürriyetinden korkma."


    http://www.radikal.com.tr/7341137341130

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.