Erdoğan çözüm arıyor

Başbakan Tayyip Erdoğan rastgele ateş açılması sonucu meydana gelen ölümler üzerine sorunu çözmek için çalışma başlatılması talimatı verdi.

ANKARA - Başbakan Tayyip Erdoğan rastgele ateş açılması sonucu meydana gelen ölümler üzerine sorunu çözmek için çalışma başlatılması talimatı verdi.
Başbakanlık Sözcüsü Akif Beki dün yaptığı yazılı açıklamada, Erdoğan'ın, bireysel silahlanmanın ulaştığı boyutlar ve sorumsuzluk örneklerinin yol açtığı trajik sonuçları kaygı verici bulduğunu belirtti. Başbakan'ın, son günlerde meydana gelen olayların, çözümü ertelenemeyecek bir toplumsal meseleye dönüştüğünü üzüntüyle gördüğünü anlatan Beki, şöyle dedi: "Başbakan, bireysel silahlanma ve sorumsuzluk örneklerinin, ancak hukuki düzenlemeler ve asayiş önlemleriyle sosyo-kültürel ve eğitim düzeyi gibi çok yönlü bir yaklaşımla önlenebileceği inancındadır. Sorunun tek bir boyuta indirgenemeyeceği gerçeğinden hareketle Başbakan, ilgili birimlere öncelikle durumun tespiti ve çözüm önerilerinin geliştirilmesi için gerekli talimatları vermiştir."
Gülle: Yeni yasalar yetmedi
AKP Genel Başkan Yardımcısı Akif Gülle de yaptığı yazılı açıklamada, TBMM'de yapılan son yasal düzenleme-lerle rastgele silah kullanımına yönelik cezaların artırılmış olması ve kamu görevlilerinin çabalarına rağmen müessif olayların devam etmesinin başka önlemleri de gerekli kıldığını kaydetti. Gülle, "Bu konuda siyasi partilerin, sivil toplumun ve vatandaşların katkıları büyük önem taşıyor" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7562927562920

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.