Erdoğan: Devir kararı devrim niteliğinde

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı'na bağlanması projesini 'devrim niteliğinde bir karar' diye överken, "Feryat ediyorlar çünkü çomağı sokuyoruz" dedi.

İSTANBUL - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı'na bağlanması projesini 'devrim niteliğinde bir karar' diye överken, "Feryat ediyorlar çünkü çomağı sokuyoruz" dedi.
Erdoğan, dün partisinin İstanbul İl Başkanlığı'nca İstinye'deki Oba Restaurant'da özürlülere yönelik düzenlenen iftar yemeğinde, SSK hastanelerinin devri ile ilgili görüşlerini açıkladı. "Devrim projesi niteliğinde bir projeyi ileri sürüyoruz" diyen Erdoğan, tepkilere ise şöyle karşılık verdi: "Birileri feryada başladı. Niye feryat ediyorlar? Çünkü çomağı sokuyoruz ya, rahatsızlık başladı. Kontrol mekanizmalarını güçlendirmek için bu adımı atıyoruz. Tek merkezde bunu kontrol altına almamız lazım."
'Dön baba dönelim'
Erdoğan, vatandaşların hastane ve eczane kapılarında kuyrukta beklemesine tahammüllerinin kalmadığını da söyledi. Vatandaşın alacağı beş
ilaçtan ikisini bulduğunu, geri kalanını ise gidip serbest eczanelerden aldığını anlatan Erdoğan, "Dön baba dönelim, hacılara gidelim... Buna hakkımız yok" diye konuştu. Erdoğan, hastanelerde danışıklı dövüşün olduğunu ve herkesin bunu bildiğini ileri sürerek, "Hastanede hastasıyla ilgilenmeyip, muayenehane adresini verenleri biliyorsunuz. Bundan en çok çekenler de buradaki özürlü vatandaşlarım" dedi.