Erdoğan: Devletin resmi giysileri içinde caddelere bombayı koyanları görüyor musunuz?

Erdoğan: Devletin resmi giysileri içinde caddelere bombayı koyanları görüyor musunuz?
Erdoğan: Devletin resmi giysileri içinde caddelere bombayı koyanları görüyor musunuz?
Cumhurbaşkanı Erdoğan Enerji Uzmanları Derneği tarafından düzenlenen Enerji Piyasaları Zirvesi'nde konuşuyor.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Erdoğan Enerji Uzmanları Derneği tarafından düzenlenen Enerji Piyasaları Zirvesi'nde konuşuyor.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan noktalar şöyle:

"Daha çok şeyler dökülecek ha. eteklerde çok gizli şeyler var. Hepsi dökülmeye devam edecek. Bütün bunlar karşısında gerekeni yapıyoruz yapacağız.

Bugün de Cizre'de tezgahlanmaya çalışılan oyunu biliyoruz. Bu devletin resmi giysileri içerisinde olan, zırhlı araçlarıyla caddenin kenarına bombayı koyanları görüyor musunuz? arkasından yine devletin başka görevlisi bunu yakalayabiliyor. Artık inlerine girilmiştir.

Ülkemizi uluslararası alanda terörle özdeşleştirme çabaları aslında hangi sıkıntılardan kaynaklandığını çok iyi biliyoruz. Türkiye ’yi hedeflerinden alıkoymak için hangi çevrelerin ittifak içinde olduklarının farkındayız. Kimlerin bunun ateşine odun taşıdığını da çok iyi görüyoruz.

Unutmayın Allah'ın da bir hesabı vardır. O hesap bütün hesapların üzerindedir. Ben milletimizin feraseti ve hükümetimizin dirayetiyle bu sıkıntıları da aşacağımıza 2023'e kararlılıkla yürümeye devam edeceğimize inanıyorum."


‘NÜKLEERDE KARARLIYIZ’
"Enerji dünyada en çok adaletsizlik yaşanan medeni imkanlardan biridir. Bugün dünyada 1,3 milyar insan elektrikten mahrum şekilde yaşıyoruz. Afrika'da yaşayan 800 milyon insanın toplam elektrik üretimi, ABD’deki tek bir şehrin New York'un elektrik tüketimi kadar. Dünyadaki bu adaletsizliği gidermek için enerji yatırımlarında geri kalmış ülkelere öncelik verilmesi gerekiyor. Uluslararası şirketlerin bu konuda daha duyarlı olmasına ihtiyacımız var. Uluslararası enerji ajansının dönem başkanlığını bir süredir enerji bakanlığımız yürütüyor.

Enerji yoksulluğu içinde olan bölgelerin sorumluluklarını dünya gündemine taşımak için hazırlık içindeyiz. Önümüzdeki dönemde çeşitli uluslararası etkinlikler yapılacak, merkezinde yer aldığımız doğu batı kuzey-güney enerji koridorlarını en verimli şekilde değerlendirmek istiyoruz.

Mevcut enerji kaynaklarının önemli bir bölümünü barındıran Ortadoğu ve Hazar havzasından dünyaya açılan bir köprü olma yolunda önemli adımlar attık. Elde edilen imkanların yıkım değil barış ve refah kaynağı haline dönüşmesi içinde her türlü çabayı harcıyoruz, harcayacağız.

Nükleer enerjiyi ülkemize kazandırma konusunda kararlıyız. Sahip olduğumuz elektrik şebekesi Avrupa’nın ikinci şebekesidir. Sorunsuz şekilde işletiyoruz."


'BİZ HAZIRIZ AB HAZIR DEĞİL'
"Eksik ne söyleyin? Cevap yok. nerede tıkandık söyleyin. Cevap yok. Veremiyorlar veremezler. Aynen diğer konularda yaptıkları gibi, diğer fasıllarda da veremediler.

Bir Nabucco Nabucco dediler, bakın yapamadılar. TANAP geldi geçti, inşallah çok kısa zamanda artık akmaya başlayacak. Ama onlar hala bakmaya devam edecek.

Dürüst olmak gerekiyor, samimi olmak gerekiyor... Ve AB sürecinde Türkiye'nin başardığı, hallettiği fasıllar konusunda, açık söylüyorum, hangi fasıl olursa olsun; 'biz bu fasıl için hazırız' dediği anda AB, biz onun iki ayda üç ayda önlerine koyarız. Çünkü Türkiye buna hazır, ama onlar hazır değiller."


  http://www.radikal.com.tr/127598512759855

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  aynasız saray! - zebda

  ben sadece devletin giysisiyle cumhuriyete ve atatürke sövenleri , laikliğe karşı olanları , devletin giysisi içinde halkına ananı da al git diyenleri , çalanları , yalan söyleyenleri , dini duyguları kendi iktidarları için kullananları görüyorum sayın! c.başkanı!?. Sarayınızda hiç ayna yok galiba!

  Yüzsüzlük - user1113887

  Hayır yani kendi sarayı bile şehrin toplam elektriğiyle yarışırken (çok iyimserim) nasıl kalkıp elektrikten mahrum yaşıyoruz diyebiliyor hayret bir şey :) Bahsettiğiniz hesap günü geldiğinde göreceğim ben sizi ;)

  Devletin sadece eli mi var? - user392561

  Devletin eliyle bomba atiliyormus. Dogru-yanlis görecegiz. Ama bir seyi gördük. En üst derecede devlet agizlari, "Camide içki içildi. Yari çiplak çapulcular, basörülü genç anneye bilmem nerelerini göstererek tükürdüler." demedi mi? Koca yalan ortaya çikinca bu devlet agizi olmuyor mu? Sonra yalan ve iftira dolu bu agiza sahip devletin itibarini, altin klozetli kaçak sarayla kurtardiklarini söyleyenlere kargalar bile gülmüyor artik. Ha bomba atan resmi devlet eli, ha yalan ve iftira atan devlet agizi. Ne farki var?

  ya diğerleri? - user728855

  Devletin resmi giysileriyle Ethem'i, Ali İsmaili'i, Berkin'i katlettiniz.

  Son 12 yıldır kime emanet ettik bu ülkeyi? - nedesemboş

  Tüm bunlar başka bir iktidar zamanında olsaydı kendisi sorumlu yöneticileri nasıl eleştirirdi???