Erdoğan: Ek ders ücretini artıracağız

Maliye Bakanlığı'nın öğretmenlerin ek ders ücretine zam yapılmasına karşı çıktığını söyleyen Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'i, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'düzeltti'.

ANKARA - Maliye Bakanlığı'nın öğretmenlerin ek ders ücretine zam yapılmasına karşı çıktığını söyleyen Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'i, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'düzeltti'.
Çelik'le birlikte, Öğretmenler Günü nedeniyle 81 ilden gelen öğretmenleri dün Başbakanlık'ta kabul eden Erdoğan, ek ders ücretiyle ilgili çalıştıklarını belirtti ve "İnşallah ülkemizin gerçekleriyle, öğretmenlerimizin ideallerini buluşturacak bir formül bulacağız. Söz veriyorum" diye konuştu.
Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin de TBMM Genel Kurulu'ndaki konuşmasında, 2006 yılında derecesi dokuzun biri olan bir öğretmenin alacağı maaşın ocak ayında 790 YTL'den 860 YTL'ye, temmuz ayında ise 920 YTL'ye çıkacağını belirtti.
Radikal'e yanıt
Öğretmen sorunları Milli Eğitim Bakanlığı Şûra Salonu'nda düzenlenen Öğretmenler Günü kutlama töreninde de gündeme geldi. Bakan Çelik, dünkü Radikal'de 'Öğretmenler haftada iki gün çalışıyormuş' başlıklı manşet haberine ilişkin şu açıklamayı yaptı: "Benim TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda bakanlığımın bütçesini sunarken söylediğim bir ifade müthiş bir biçimde çarpıtılmış. 'Öğretmenler az çalışıyor, öğretmenler sadece iki gün çalışıyor' şeklinde bir beyanım asla olmamıştır."


    http://www.radikal.com.tr/7641727641720

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.