'Erdoğan eşcinsel haklarını korusun'

Ankara Valiliği'nin kapatmak istediği ancak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın "Eşcinsel olmak ahlaksız olmak anlamına gelmez" gerekçesiyle dava açmadığı KAOS-GL için...
Haber: TARIK IŞIK / Arşivi

ANKARA - Ankara Valiliği'nin kapatmak istediği ancak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın "Eşcinsel olmak ahlaksız olmak anlamına gelmez" gerekçesiyle dava açmadığı KAOS-GL için Uluslararası Eşcinsel Derneği(ILGA), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a mektup gönderdi. ILGA'nın Genel Sekreteri Kürşad Kahramanoğlu, Başbakanlığa gönderdiği mektupta, hükümetin başı olarak gay, lezbiyen, biseksüel ve transseksüel (LGBT) haklarının insan hakları olduğunu bizzat ve açıkça belirtmeniz arzu edilen bir şeydir" dedi. Erdoğan'ın ise mektubu yanıtsız bıraktığı öğrenildi.
ILGA: HIV'le mücadele ediyoruz
Erdoğan'a gönderilen mektupta özetle şöyle denildi: "KAOS-GL çıkardığı dergi ile sivil toplum çalışmalarına katkıda bulunmuş, Türk Parlamentosu'nda eşcinsel hakları konularında çalışmalar yapmış ve Sağlık Bakanlığı ile ortak çalışarak bakanlığın HIV stratejisine katkıda bulunmuştur. Size bu mektubu eşcinsel organizasyonlarının sivil toplum organizasyonlarının vazgeçilmez bir parçası olduğunu kabul edip KAOS-GL'nin dernekleşme çabalarına destek vermeniz için yazıyorum."


    http://www.radikal.com.tr/7613027613020

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.