Erdoğan Filistinli Ahed ile kahvaltı yaptı

Erdoğan Filistinli Ahed ile kahvaltı yaptı
Erdoğan Filistinli Ahed ile kahvaltı yaptı
Başbakan Erdoğan, İsrail askerlerine korkusuzca kafa tutarak dünya gündemine oturan Ahed Tamimi ile kahvaltı yaptı.

ŞANLIURFA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Filistin'de İsrail askerlerine korkusuzca kafa tutarak dünya gündemine oturan cesur kız Ahed Tamimi ile kahvaltı yaptı.

Erdoğan, Filistinli Ahed ve annesi Neriman Tamimi'yi konakladığı otelde kabul etti. Sabah kahvaltısında bir araya geldiği Ahed ve annesi ile bir süre sohbet eden Erdoğan, aileye çeşitli hediyeler verdi.

Kahvaltıya, Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan ile Başakşehir Belediye Başbakanı Mevlüt Uysal da katıldı.

“FİLİSTİN'İN YANINDA OLDUĞU İÇİN TEŞEKKÜR ETTİM”

Filistinli Ahed Tamimi, ziyaretin ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk defa bir başbakan ile kahvaltı yaptığını belirterek, “Beni bu şekilde misafir ettiği için O'na çok teşekkür ediyorum” dedi.

Başbakan Erdoğan'ın görüşme sırasında kendisine çeşitli hediyeler verdiğini aktaran Tamimi, şöyle devam etti:

“Bana verdiği hediyeler içerisinde Iphone, Kur'an-ı Kerim, anneme baş örtüsü, babama kravat var. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Bu, hayatımda hiç unutmayacağım bir anı. Her zaman Filistin'in yanında olduğu için teşekkür ettiğimi ilettim kendilerine.”

Ahed Tamimi, ayrıca Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal'ın daveti üzerine Türkiye 'ye geldiğini hatırlatarak, “Beni buraya getirmese böyle bir görüşme olmayacaktı. Çok mutlu oldum. Başbakan Erdoğan ile görüştükten sonra O'na sarıldım ve teşekkür ettim” diye konuştu.

Anne Neriman Tamimi ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın kendilerini aileden biri gibi karşıladığını belirterek, “Çok mutlu olduk. Teşekkür ederiz” dedi. (aa)