Erdoğan: Güvenlik güçlerimiz parkı boşaltmasını bilir

Erdoğan: Güvenlik güçlerimiz parkı boşaltmasını bilir
Erdoğan: Güvenlik güçlerimiz parkı boşaltmasını bilir
Partisinin Ankara Sincan'da düzenlediği mitingde konuşan Başbakan Erdoğan Gezi Parkı eylemcilerine parkı boşaltma çağrısı yaptı: "Yarın İstanbul mitingimiz var, Taksim Meydanı boşaldı, boşaldı; yoksa güvenlik güçleri boşaltmasını bilir."

Radikal.com.tr - AK Parti tarafından İstanbul ve Ankara 'da düzenlenmesi planlanan 'Milli iradeye saygı' mitinglerinin ilki bugün Ankara Sincan'da yapıldı. Başbakan Recep Tayyp Erdoğan'ın kendisini dinlemeye gelen kalabalığa hitap etiği mitingte, Gezi Parkı eylemleri de sık sık protesto edildi. 

Mitingde bir konuşma yapan Başbakan Erdoğan 'ın sözleri arasında elbette en çok merak edileni, Gezi Parkı eylemi ve eylemcilerine vermesi beklenen mesajlardı. Erdoğan, özellikle cuma günü daha yumuşak bir tonla seslendiği ve  "Mesaj alınmıştır, artık bu işi uzatmayın" diyerek eylemi bitirmelerini istediği Gezi Parkı eylemcilerine bu kez çok net ve katı bi mesaj iletti. Erdoğan, partisinin 'Milli İradeye Saygı' mitinglerinin ikincisinin yarın İstanbul'da yapılacağını hatırltarak, "Yarın İstanbul mitingimiz var, Taksim Meydanı boşaldı, boşaldı, yoksa güvenlik güçleri boşaltmasını bilir" dedi.