Erdoğan: HDP binasına saldırıyı şiddetle kınıyorum

Erdoğan: HDP binasına saldırıyı şiddetle kınıyorum
Erdoğan: HDP binasına saldırıyı şiddetle kınıyorum
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Halkların Demokratik Partisi Genel Merkez Binası'na Cumartesi günü düzenlenen silahlı saldırıyı şiddetle kınadı.

İSTANBUL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , cumartesi günü sabaha karşı HDP Genel Merkezi'ne yapılan silahlı saldırıya ilişkin bir açıklama yayınladı. Erdoğan, saldırıyı şiddetle kınayarak, "Hain saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır" dedi.

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan , HDP Genel Merkez binasına, 18 Nisan Cumartesi günü düzenlenen saldırı nedeniyle mesaj yayımladı. 

Mesajında, "Halkların Demokrasi Partisi Genel Merkez binasına Cumartesi günü düzenlenen silahlı saldırıyı şiddetle kınıyorum. Ülkemizdeki barış ve istikrar ortamına, demokrasimize yönelik hain saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır" ifadelerini kullanan Erdoğan, saldırıda can kaybı ve yaralı bulunmamasının, millet için teselli kaynağı olduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında, Genel Merkez binasına düzenlenen saldırı dolayısıyla Halkların Demokratik Partisi mensuplarına geçmiş olsun dileklerini de iletti.

(RADİKAL - AA)

 


  http://www.radikal.com.tr/133980413398045

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ŞİMDİ GERÇEKTEN KORKTUM! - Ali Karatay

  Bu kınama beni gerçekten çok ürküttü, lütfen Demirtaş'ın güvenliğini artırsınlar.

  7 haziranda - user1056533

  saldırıyı 3 gün gecikmeli ama çok şiddetle kınamış erdoğan. umuyorum hdp 7 haziranda başkanlık hayallerine hiç gecikmesiz geçmiş olsun diyecektir

  özen - user413948

  her fırsatta saldırıp hakaret ettiği partinin adını doğru yazsaydı keşke.

  ISTIHBARAT - Secret Garden

  agridaki olayi daha baslamadan mitingte konusan ve HDP yi suclayan erdogan,HDP ye yapilan saldiriyi 24 saat sonrami duydu acaba?ergun babahan

  USULEN KINAMAK - m.rozbilen

  Yanlışım varsa düzeltiniz lütfen. Sayın Erdoğan'ı, ilk defa HDP'ye saldırıyı kınadığını görüyorum. Baraj altında bırakmak için HDP'ye saldırdıkça, türlü oyunlar içinde olundukça oy kkiraybına neden olunduğunun farkında sayın C.Başkanı. Ayrıca etrafa ayıp olmasın diye kınamak icabeder. Bakmayın siz onun şiddetle kınadığına. Samimi olduğuna asla inanmıyorum. Hiç bir zaman da inanmadım.