Erdoğan: İnzivaya çekilmiş...

Erdoğan: İnzivaya çekilmiş...
Erdoğan: İnzivaya çekilmiş...

Recep Tayyip Erdoğan , dün seçim mitinglerini Manisa ve İzmir’le sürdürürken “Pensilvanya yönetimindeki Neo- Ergenekon’la da mücadele edeceğiz. Neymiş, Pensilvanya’da inzivaya çekilmiş. İnzivaya çekileceksen gel ülkende inzivaya çekil. Bu nasıl bir inziva? İnzivaya çekilmiş ama oradan alüfteleri (iffetsiz, oynak, cilveli kadın) takip ediyor. Yani aşüftenin benzeri. Siyasilerden birine alüfteyi musallat etmişler de hemen haber göndermiş ‘sakın ha’ demiş. Ya sen hoca mısın, yoksa istihbarat örgütü başı mısın” dedi.
Erdoğan, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan miting için helikopterle Manisa’ya geçti. Helikopteri 19 Mayıs Stadı’na inen Başbakan Erdoğan, buradan seçim otobüsüyle, yaklaşık 1 kilometre uzaklıktaki Cumhuriyet Meydanı’na ulaştı. Polis, meydana giden yollarda geniş güvenlik önlemi alırken, Başbakan Erdoğan yol boyunca halkı selamladı. Miting öncesi protestoda bulunacakları belirtilen Türkiye Gençlik Birliği üyesi 5 kişi gözaltına alındı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, MHP, CHP ve BDP’yi etnik milliyetçilik yapmakla eleştirerek, çözüm sürecinin birilerini rahatsız ettiğini öne sürdü. MHP’yi şehit cenazelerini, BDP’yi de bunun tersini yapmakla suçlayan Erdoğan, “Birisi siyasi Kürtçülük yapıyor, birisi siyasi Türkçülük yapıyor. Peki biz? Farkımız bu. Biz Türkü, Kürdü, Boşnağı, Arnavutu, Lazı, Romanı, Gürcüsü’yle tek millet diyoruz. Ben Türkü de Kürdü de Arabı da Boşnağı da ve asıl beni yaradan Allah onları da yarattığı için seviyorum” diye konuştu. Erdoğan, “tek millet, tek bayrak” dedi.
Ak Parti iktidarının 11 yılda yaptığı hizmetleri anlatan Erdoğan, “Huzuru bozmak, istikrarı zedelemek, ekonomiyi durdurmak için gayret sarf edenlere fırsat vermeyeceğiz” dedi. Konuşmasının bu bölümünde sözü Gülen cemaatine getiren Erdoğan, şöyle devam etti:
“Huzuru bozmak, istikrarı zedelemek, ekonomiyi durdurmak için gayret sarf edenlere fırsat vermeyeceğiz. Şimdi çıkmışlar, birileri abla olmuş. Duydunuz mu bu ablaları? Sizin kapılarınıza da geldi mi? Size de yalan, yanlış iftira her şeyi anlatmaya başladılar mı? Geçen gün Hatay tarafında bir teyze ne güzel cevap verdi değil mi? Ağzının payını vermiş, eyvallah. Bunlara şunu söylemek lazım. ‘Sizin hocanız benim kızımın başının örtüsünü açmaya çalışan birisidir, defolun’ demek lazım. Affedersiniz kendine göre fetvalar veren biriyle bizim işimiz yok. Kardeşlerim, bunlar hayır, hizmet yapıyor öyle mi? Ne oldu aralar açılınca şimdi öğrencileri dışarı atıyorsunuz. Sizin gibi düşünmeyenleri dışarı atıyorsunuz. Bedava yatırmıyordunuz, para alıyordunuz. Ne oldu bitti mi hayırlar? Aldığınız o zekat paralarını, kurbanlıkları nereye harcadınız? İşte 30 mart aynı zamanda bu hesabın bozulmasıdır.
Ergenekon’la mücadele ettik, Pensilvanya yönetimindeki Neo- Ergenekonla da mücadele edeceğiz. Neymiş, Pensilvanya’da inzivaya çekilmiş. İnzivaya çekileceksen gel ülkende inzivaya çekil. Bu nasıl bir inziva? İnzivaya çekilmiş ama oradan alüfteleri (iffetsiz, oynak, cilveli kadın) takip ediyor. Yani aşüftenin benzeri. Siyasilerden birine alüfteyi musallat etmişler de hemen haber göndermiş ‘sakın ha’ demiş. Ya sen hoca mısın yoksa istihbarat örgütü başı mısın? İnzivaya çekilmiş iş takipçiliği yapıyor, oradan senaryo talimatları veriyor, uluslararası gazetelere ülkesini karalayan röportajlar yapıyor, Cumhurbaşkanı, Başbakan telefonlarını dinleyip en mahrem devlet sırlarını kaydediyor. Bu casusluktur, yapamazsın. Mahkemenin böyle bir karar alma yetkisi yok. Başbakanı, Cumhurbaşkanını dinleyemezsin. Montaj yaptılar, dublaj yaptılar. Allah aşkına bu nasıl bir inziva?
Biz seferberliğimizi yaptık, her türlü hazırlığımızı yaptık. Bunların yayın organlarını, gazetelerini evlerinize sokmayın. Bunlara gereken dersi hep beraber milletçe verelim, neyin ne olduğunu anlasınlar.”
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Manisa’nın ardından İzmir mitingini yaptığı Alsancak Gündoğdu Meydanı’nda vatandaşlara “Ne olur gelin şu İzmir’i kurtaralım” diye seslendi. Başbakan Erdoğan, seçimin kazanılması için özellikle kadınlara talimat vererek, “Önce hanım kardeşlerime sesleniyorum. Bu işi siz bitireceksiniz. Beyler kızmıyorsunuz değil mi? Çünkü kale içeriden fethedilir” dedi. 2011 genel seçiminde Gündoğdu meydanını ve Kordon’u doldurarak bu kentte Ak Parti’nin en kalabalık mitingini yapan Başbakan Erdoğan’ın yine aynı kalabalığı topladığı gözlendi. Kalabalık Gündoğdu Meydanı’ndan Kordon’da Subay Orduevi’ne kadar ulaştı.
Gündoğdu Meydanı’nda yaptığı İzmir mitingine denizden parti bayraklarıyla süslü tekneler, gemiler eşlik etti. Alana bakan bazı apartmanların balkonlarına ‘Kumral devrimci’, ‘Antiemperyalist devrimci’ yazılı afişler asıldı. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı alana bakan tüm sokaklar demir bariyerle çevrildi, apartmanlara keskin nişancılar yerleştirildi.
Başbakan Erdoğan, aeşi Emine Erdoğan ile birlikte eliyle Rabia işareti yaparak ve şarkıya tempo tutarak, vatandaşları selamladı. Başbakan Erdoğan, İzmir’in 30 ilçesini tek tek sayarak selamladı ve şunları söyledi:
Kalabalığı görünce “Bu da mı montaj” diye seslenen Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:
“Bugün bir kez daha yeni Türkiye mücadelesine, yeni İstiklal mücadelesine sahip çıkıyorsun. Seni tüm ilçelerin, bütün mahallelerin, sakinlerinle kalpten selamlıyorum, samimiyetle selamlıyorum. Şu tarihi manzara. Medya bu da mı montaj? Kes, istediğin gibi fazlaları topla aldatamazsınız. İşte İzmir burada. Bu heyecandan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Başbakanı bağrına basan İzmir’e sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Rabbim kardeşliğimizi daim eylesin. 30 Mart seçimleri hayırlara vesile olsun diyorum” dedi.

İzmir’de Erdoğan’ı kızdıran hareket


O KOL HAREKETİNİ NASIL YAPARSIN?: Bugün gelirken bir bayan, yanında herhalde kocasıydı, beyiydi. Oradan eliyle öyle çirkin bir hareket yapıyor ki, işte CHP bu. Yani ülkenin başbakanı oradan geçiyor, sen elinle kolunla o hareketi yapıyorsun. Sen bir bayansın ya, kadınsın ya, sen o kol hareketini nasıl yaparsın? İşte CHP zihniyeti budur. Yani bunu bir erkek yapsa aklım erer de ki o dahi yapamaz, bir bayanın onu yapmasını anlamıyorum.
CHP ZİHNİYETİ YIKIMDIR: Taksim’cilerin devamı olan birileri buraya gelmiş buraları ateşe vermişler. Bu CHP zihniyeti yıkımdır, ateştir, ortalığı karıştırmaktır. Bunların dikili ağacı yok. İşte İzmir buna hasret. Hâlâ İzmir’de çöp depolamada vahşi depolama yapılıyor. Modern depolama yapamadınız mı ya! CHP çöp demektir, kirlilik, yolsuzluk, susuzluk demektir. Bunlardan belediyecilik olmaz. Hanım kardeşlerim bu işi siz bitireceksiniz siz.
EDEP DIŞI YAZILAR: CHP’nin gençliğinin elinde molotof, taş, sopa. Ortalığı terörize edenlerle birlikte. MHP gençliği aynı. AK Parti gençliği elinde bilgisiyar, kitap , kalem. Taşla sopayla olmaz. Duvarlara edep dışı yazılar yazmakla bu olmaz. Gezicilerle çevrecilik olmaz. Yapılan çirkinlikler vandallığı şımarıklığı milletim görüyor. CHP ve MHP’nin gerilim yapan kışkırtmalarını görüyor. Medyanın sinsi planlarını görüyor milletim.
BAYRAK YAKANLARLA BERABERSİN: Türk bayrağını Kızılay Meydanı’nda yakanlarla berabersin sen. Benim polisime küfreden benim değil senin milletvekillerindir. Sen kime neyi anlatıyorsun? Ey CHP’ye gönül verenler bunların ne olduğunu bilmeniz lazım. Bunların arkasından gitmek sıkıntılara neden olur.
BUNLARIN NAKARATI: Bize, ‘Yaşam tarzlarına müdahale ediyorsunuz’ diyorlar. Allah aşkına hangi yaşam tarzına müdahale ettik. Hangi uçakta, hangi otobüste. Bu, bunların nakaratıdır. Belediye başkanı olunca İstanbul’da aynı şeyi söylediler. Trenden bir kız düştü ‘Başı açık kızı trenden attılar’ dediler. Bunlar vicdansız devir değişti, kimse bunu yutmuyor. Ayrıştırıyorsunuz diyorlar. Ayrıştırmıyoruz. Biz bir, diri, kardeş, hep birlikte Türkiye olacağız. Bu Türkiye’yi kimse tutamaz. Kimse önünde duramaz.
HERKES ADIM ATSIN: Türkiye enerjisini gerilimlerle harcasın istemiyoruz. Kutuplaşmaların ülkesi olmamalı. Ayrışmaların çatışmaların ülkesi olmasın Türkiye. Herkes bir adım atsın, kimse kimseyi ötelemesin istiyoruz. İmtiyazlarından vazgeçtin. Kimse kimseyi aşağılamasın. Ama karşımızdakilerden de bunu bekliyoruz.
KÖR İDEOLOJİ OLMASIN: Sandık dışında yol çizmeye çalışan her yol gayri meşrudur. Ey İzmir, bu CHP, bu MHP bu ideolojilerini kolay kolay terk edecek değil. Gönül verenlere sesleniyorum. El ele verelim daha güzel bir İzmir inşa edelim. İzmir değişim istiyor, ben bunu görüyorum. Artık İzmir’de kör ideoloji değil plan ve eser siyaseti kazansın. İzmir’de kardeşlik kazansın istiyoruz. Ey CHP sen o halkı oradan çıkar. Seni halkla işin yok. Kardeşlerim ne olur gelin şu İzmir’i kurtaralım.