Erdoğan iyimser, Baykal karamsar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda "Geleceğimiz aydınlık" derken CHP Genel Başkanı Deniz Baykal "Ülkenin huzuru bozulabilir" dedi.

ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda "Geleceğimiz aydınlık" derken CHP Genel Başkanı Deniz Baykal "Ülkenin huzuru bozulabilir" dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan: 2003 dönüm noktası oldu. Türkiye büyük zorlukları geride bırakıp, 15 ayda tarihi atılımlar yaptı. Krizler nedeniyle zayıflayan umutlar yeşerdi, herkes önünü görmeye başladı, güven ve istikrar hâkim oldu. Türkiye hayallerine yeniden kavuşurken, huzur ve güven ortamı sağlam zemine oturdu. Türkiye'nin itibarı her alanda arttı. AB hedefimize her zamankinden yakınız. Komşularımızla samimi ve gerçekçi ilişkilerimiz derinleşiyor. Geleceğimiz aydınlık. Anneler ve babalar, çocuklarına bugünkünden daha da iyi bir yarın bırakmanın huzurunu hissetmeli. Çocuklarımız, ülkemizin geleceğine güvenmeli ve hayaller kurmaya yeniden başlamalı.
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal: Ülke yeni bir bayrama, sevgi ve hoşgörü duygularını paylaşma özlemiyle girdi ancak Türkiye'nin içinde bulunduğu koşullar coşkusunu gölgeledi. Vatandaşlar ağır sorunlar altında eziliyor. Ekonomik krizden çıkış için yeşeren umut, hükümetin tutarsız, kamu yararı gözetmeyen politikalarıyla kalıcı çözüme dönüştürülemedi. Ülkemizin anayasal rejiminin temelleriyle ilgili gizli bir gündem sinsice uygulanmaya çalışılıyor. Laik demokratik cumhuriyetimizin altın kuralını oluşturan din-devlet ilişkileri üzerinde tehlikeli oyunlar oynanıyor. Rejimimizin temel dengelerinin bozulması ülkemizin huzuru ve bütünlüğü üzerinde onarılamayacak yaralar açar.