Erdoğan, İzzetbegoviç'i Savarona'da ağırladı

Erdoğan, İzzetbegoviç'i Savarona'da ağırladı
Erdoğan, İzzetbegoviç'i Savarona'da ağırladı
Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbangulu Berdimuhamedov'la görüşme için hazırlanan Savarona'da Erdoğan program değişikliği yaparak Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi üyesi Bakir İzzetbegoviç'le görüştü.

RADİKAL-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan annesinin rahatsızlığı nedeniyle ülkesine dönen Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbangulu Berdimuhamedov ile Savarona yatında görüşecekti.  Berdimuhamedov ülkesine dönünce program iptal edildi. Erdoğan'ın programı boşalıp akşam Yıldız Sarayı içindeki Mabeyn Köşkünde ağırlayacağı Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi üyesi Bakir İzzetbegoviç'i de Türkiye 'ye erken gelince program yenilendi. Erdoğan - İzzetbegoviç görüşmesi erkene alındı. Savarona Yatı'ndan da vazgeçilmedi. Erdoğan Türkmenistan Cumhurbaşkanı Berdimuhamedov yerine İzzetbegoviç'i Savarona yatında ağırladı.

Görüşmeye ilk olarak İzzetbegoviç geldi. Yaklaşık 5 dakika sonra da Erdoğan yata geldi. Erdoğan'ı Savarona Yatı'nın kaptanları karşıladı. Erdoğan ve İzzetbegoviç'in içinde bulunduğu  yat yaklaşık yarım saat sonra boğaza açıldı.

Savarona Yatı, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından armatör Kahraman Sadıkoğlu'ndan devralındıktan sonra ilk kez bir devlet kabulünde kullanılıyor.

 

Misafir apar topar gitti: Erdoğan'ın programı iptal!

Özgür ALTUNCU/ İstanbul -DHA