Erdoğan: Koalisyon kabus demektir

Erdoğan: Koalisyon kabus demektir
Erdoğan: Koalisyon kabus demektir
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhalefet partilerinin koalisyon değerlendirmelerini eleştirerek, "Koalisyon denen dibi delik tekneye doluşma konusunda bu derece istekli olmaları ibret verici" dedi.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Levent-Rumeli Hisarüstü Mini Metro Hattı açılış törenine katıldı.

İşte Erdoğan’ın burada yaptığı konuşmadan satır başları: Toplu taşımaya önem vermek zorundayız. Yoksa altımızda bir araba. Evde ikinci bir araba. Bu yolla ulaşım sorunun çözemeyiz.

İstanbul güçlendikçe Türkiye de hedeflerine çok daha kararlı şekilde devam edecektir.

“REZALETLERİNİ HER GÜN GÖRÜYORUZ”

İstanbul Türkiye’dir. Aynı zamanda Avrupa’dır, Asya’dır… İstanbul’u sadece siyasi ve ticari bir rant kapısı olarak görenlerin yol açtıkları rezaletleri her gün görüyoruz biliyoruz. İstanbul’a sadece rant gözüyle bakanların akıbeti elbette bu olacaktır.

“KOALİSYON TÜRKİYE’YE KAYBETTİRİR”

Ne diyorlar bakın şurası çok manidar, “biz koalisyon kurmaya hazırız” diyorlar. Biz koalisyon dönemlerinin Türkiye’ye hep kaybettirdiğini biliyoruz. Bu ifade istikrar ve güven istemiyoruz demektir. Halbuki biz güçlü tek parti iktidarları bile Türkiye’ye yetmiyor diyoruz.

Başkanlık sistemine ihtiyacımız olduğunu söylüyoruz. Türkiye’nin ihtiyacı koalisyon değil işte budur.

“KOALİSYON KABUSTUR”

Koalisyona bel bağlayanlar ülkeyi, değil kendi istikballerini düşünenlerdir. Koalisyon kriz, işsizlik, fakirlik ve iflas demektir. Koalisyon demek bir avuç zenginin bir avuç bürokratın milletin sırtına kene gibi yapışması demektir. Koalisyon demek IMF kapılarına para dilenmek demektir.

Koalisyon demek işçinin memurun kaybetmesi demektir. Koalisyon demek eski Türkiye demektir. Koalisyon denen çürük ipe sarılmak onları kurtarmaz. Koalisyon kabustur.