Erdoğan konuğunu uğurlayıp köfteciye gitti: Güzel anılarla ayrıldı

Erdoğan konuğunu uğurlayıp köfteciye gitti: Güzel anılarla ayrıldı
Erdoğan konuğunu uğurlayıp köfteciye gitti: Güzel anılarla ayrıldı

Obama, Ayasofya ve Sultanahmet Camii gezilerinin ardından gençlerle buluşurken, Erdoğan da bakanlarla birlikte Sultanahmet?te köfte yedi. fotoğraf: çiğdem pala / aa

İSTANBUL - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Barack Obama’nın ziyaretini “Ben mutlu ayrıldığına inanıyorum. Güzel anılarla ayrıldığını ifade etti. Türkiye-Amerika arasındaki ilişkilerde yeni, çok daha farklı bir dönemin başladığına inanıyorum” diye değerlendirdi.
Erdoğan, Ayasofya Müzesi ve Sultanahmet Camii’ni ziyaret eden Barack Obama’yı uğurladıktan sonra yürüyerek ‘Tarihi Sultanahmet Köftecisi’ne gitti.
Daha sonra basın mensuplarının, ABD Başkanı Obama’nın Ayasofya Müzesi ve Sultanahmet Camii ziyaretlerine ilişkin sorularını cevaplandıran Başbakan Erdoğan, gerek Ayasofya, gerekse Sultanahmet’in kendi mimari özellikleri içinde ABD Başkanı Barack Obama’yı çok etkilediğini söyledi. Obama’nın, yarım günlük bir gezisinin İstanbul’u tanımaya yetmeyeceğini, İstanbul’u çok daha farklı şekilde gezmek gerektiğini yanındaki arkadaşlarına ifade ettiğini öğrendiğini aktaran Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ben mutlu ayrıldığına inanıyorum. Güzel anılarla ayrıldığını ifade etti. Türkiye-Amerika arasındaki ilişkiler konusunda yeni bir dönemin, sürecin başladığına inanıyorum. Çok daha farklı bir dönemin başladığına inanıyorum.” (Radikal)