Erdoğan: Lanetliyorum

Erdoğan: Lanetliyorum
Erdoğan: Lanetliyorum
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 kişinin yaşamını yitirdiği Suruç saldırısıyla ilgili olarak 'Bunu yapanları lanetliyorum, kınıyorum' dedi

RADİKAL - 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Kutlamalarında katılmak üzere KKTC’de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Suruç'ta meydana gelen saldıyla ilgili olarak konuştu. Erdoğan şunları söyledi:   " Bugün saat 13:00 sıralarında Suruç'ta maalesef bir terör eylemi sonucunda 28 vatandaşımızın ölümü ve bunun yanında ciddi sayıda yaralıların oluşu bizleri teessüre boğmuştur. Bu vahşeti işleyenleri ben de şahsım olarak, milletim adına lanetliyorum, kınıyorum. Uçağa bindiğimiz anda bu haberi almış olduk. Şu anda bakan arkadaşlarımız Urfa'ya hareket ettiler, başbakanımız süreci Ankara 'dan takip ediyor. Bizler de takibe devam edeceğiz. Terör nereden gelirse gelsin lanetlenmelidir. Terörün, dini yoktur, ırkı yoktur, milleti milliyeti yoktur, vatanı yoktur. Teröre karşı tüm uluslarası bir mücadelenin verilmesi gerektiğini hep ifade ettik, ediyoruz. Terör insanlığın huzuruna kast eden bir olaylar silsilesidir." 

 


  http://www.radikal.com.tr/140045814004585

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kanli eller! - user617883

  Bu alcakca saldiriyi duzenleyen ve destekleyen butun gucleri siddetle kiniyor ve lanetliyorum....Yeter artik cekin kanli ellerinizi uzerimizden!!!

  "Kına"ma - Er960

  "Kına"mak mı dediniz?

  suruç - user943147

  IŞID elini kolunu sallaya sallaya dolaşırken MİT nerdeydi? Kim destekledi bu teröristleri? Hakan Fidan ve Efkan Ala ne diyecek acaba? Myanmar için Rabia için ağlayanlar bu katliamı kınayıp geçecek mi??? Memleket kan gölüne döndü yaa hay sizin erken seçiminiz batsın emi! Fuat Avni yazmıştı bunları hadi canımm demiştik al işte!!!

  Kabataş yalancısı kendini lanetlemek zorunda kaldı. - user1119427

  İŞİD e tırlarla bomba ve kimyasal yollarken bir gün bunların Türkiyede kullanılacağını düşünemediği için.

  URFA valisi acilen görevden alınsın. - Sci_Cop

  Ve yargılansın