Erdoğan okula yazdırdı ama...

'Haydi Kızlar Okula' kampanyası kapsamında, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan tarafından geçen yıl ilköğretim okuluna kaydı yaptırılan Meryem ve Fatma Gökhan kardeşler, yeni eğitim yılında okul yerine pamuk tarlasına gitti.

ŞANLIURFA - 'Haydi Kızlar Okula' kampanyası kapsamında, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan tarafından geçen yıl ilköğretim okuluna kaydı yaptırılan Meryem ve Fatma Gökhan kardeşler, yeni eğitim yılında okul yerine pamuk tarlasına gitti.
Harran ilçesinde oturan Gökhan ailesi, geçen yıl ilköğretime devam eden, 15 yaşındaki Mehmet, 14 yaşındaki Güneş ve 12 yaşındaki İde'yle ilk kez okullu olan 10 yaşındaki Meryem ve 8 yaşındaki Fatma Gökhan kardeşleri, ırgatlık yapmaları için pamuk tarlalarına gönderdi. Maddi durumlarının kötü olduğunu belirten baba Abdullah Gökhan, şöyle konuştu:
'Sözlerini tutsunlar'
"Emine Erdoğan, geçen yıl Milli Eğitim Müdürü ile birlikte evimize geldi. Bana 'Çocuklarını okula kayıt ettireceğiz, masraflarını da biz karşılayacağız' dediler. Bizi Türkiye'ye reklam olarak kullandılar. Bugüne kadar kimseden hiçbir yardım görmedim. Çocuklarımı okula göndermek istiyorum, ama parasızlıktan bunu yapamıyorum. Söz verenler, sözünü tutsun."
Ailesiyle birlikte tarlada pamuk toplayan Güneş Gökhan ise şunları söyledi: "İlköğretimi bitirdim, ama liseye gidemiyorum. Bugüne kadar hiçbir şey yapılmadığı gibi, babam Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndaki işinden de çıkarıldı. Maddi durumumuz çok kötü. Okumak istiyoruz."


    http://www.radikal.com.tr/7580127580120

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.