Erdoğan olmasaydı birbirimizi yerdik

Erdoğan olmasaydı birbirimizi yerdik
Erdoğan olmasaydı birbirimizi yerdik

İzmir Küçük Millet Meclisi’ne konuk olan Akil İnsanlar Heyeti’nin Ege Bölgesi üyesi siyaset bilimci Baskın Oran, “Uzlaşmak, barış yapmak zorundayız. Düşmanlıklar ilelebet devam edemez. Son farklılıklar ortadan kalksın. Bakın Fransa ile Almanya düşmanken şimdi dost oldular. Barış tabİi ki düşmanla yapılır. Ayrıca Kürtler düşman değil” dedi.
Toplantı öncesinde bir grup İşçi Partili, Oran’ı protesto etti. Türk bayrakları ile sloganlar atan grup Türkiye ’nin bölünmesine ve Türk milletinin kandırılmasına izin vermeyeceklerini belirtti. Salonda toplantı başladığı sırada bir kişi İstiklal Marşı okunmaması, saygı duruşunda bulunulmamasına tepki göstererek, “Türkiye Cumhuriyeti’ni yok sayıyorsunuz. Amerika projesini uyguluyorsunuz” dedi. Kısa süreli tartışma yaşandı.
Silahla mücadele edenlerin dikkat çektiğini belirten Oran, Başbakan’ın görüşleri hakkında da konuştu. Oran, “Yiğidin hakkı yiğide verilmeli. Sayın Başbakan gibi cesur bir politikacı olmasaydı, biz hâlâ birbirimizi yemeye devam edecektik. Sen müzakere yaptığın insanlara hâlâ terörist dersen ve ‘Kürt sorunu yok, terör sorunu var’ dersen kafalarda çok fazla soru işareti kalır” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/112930911293091

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  11 senedir yok muydu Erdoğan. - citizen

  Erdoğan 11 senedir var. Birbirimizi yediğimiz ve bütün ipleri tek başına elinde tuttuğu halde 11 senedir barış için hangi adımı attı da şimdi birden "eğer o olmasaydı" havasına soktunuz. Neden 3-5 sene önce değil de şimdi. "Akil insan" olmanız bunu daha çok düşünmenizi ve daha kolay da çözmenizi sağlamalı. Yoksa barışın gerekliliği için en akil olmayanımızım bile bir çırpıda söyleyeceği güzel sözleri tekrarlamakla olmuyor bu işler.