Erdoğan peygambere benzetildi

ANKARA - AKP’liler daha önce ‘Davos Fatihi’, ‘Sultan’, ‘Son Osmanlı Padişahı’ ve ‘İkinci Atatürk’ gibi sıfatlar yakıştırdıkları Başbakan Tayyip Erdoğan’ı sonunda ‘peygamber’e de benzetti. MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural’ın gazetecilere dinlettiği ses kaydına göre AKP Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser, bir toplantıda “Başbakanımız bizim için adeta ikinci peygamber gibidir” demiş. Vural, “İl başkanı bu konuşmasından sonra taltif edilip birinci sıradan il genel meclisi üyesi yapıldı” dedi.
TBMM’de dün basın toplantısı yapan Vural, Eser’e ait olduğu belirtilen konuşmayı, cep telefonu aracılığıyla gazetecilere dinletti. Kayıtta Eser olduğu belirtilen şahıs “Biz Başbakanımızın aşığıyız, Başbakanımız bizim için adeta ikinci peygamber gibidir” diyor.
Bu sözlere tepki gösteren Vural, “Bu konuşmayı yapan il başkanı daha sonra taltif edilmiş ve birinci sıradan il genel meclisi adayı yapılmıştır” dedi.
Vural, konuşmanın 14 Kasım 2008’de, Erdoğan’ın bulunmadığı bir ortamda yapıldığını ancak AKP Genel Merkezi ya da Erdoğan’ın da il başkanı ile ilgili bir disiplin işlemi uygulamadığını söyledi.
AKP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’le ilgili iddialarını da sürdüren Vural, Başkent Gökçek’in su sayaçlarını ihalede ikinci sırada yer alan Elektromed firmasından aldığını söyledi. Vural ihtiyaç olmadığı halde 60 bin sayacın, ihalesiz olarak bu firmadan ‘iş artırımı’ denilerek alındığını da belirtti.

‘Gökçek ricacı göndermeye kalkma’

Gökçek’le ilgili yolsuzluk belgeleri açıklamasının ardından kendisi hakkında da özel ekipler oluşturulup araştırma başlatıldığını belirten MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, “Sayın Gökçek ricacı, mesaj göndermeye kalkma! Ben MHP’nin Grup başkanvekiliyim. Sana bunu ihtaren söylüyorum, işten el çektirilmen yakın olacaktır” dedi. Vural, kendisinin Etlik’te bir evi, eşinin ise Gölbaşı’nın bir köyünde arsası bulunduğunu ve bunlarla ilgili de Gökçek’in araştırma yaptırttığını söyledi. (Radikal)