Erdoğan protestosuna 18 gözaltı

Erdoğan protestosuna 18 gözaltı
Erdoğan protestosuna 18 gözaltı
Başbakan Erdoğan'ın bulunduğu Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Kampüsü'ne doğru yürüyüşe geçen gruba polis müdahale etti.

İSTANBUL - "Öğrenci Kolektifleri" üyesi grup, Haydarpaşa otobüs durağında toplanarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın da bulunduğu Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Kampüsü'ne doğru yürüyüşe geçti. Pankart açıp sloganlar atan grubun yolu, çevik kuvvet polisi tarafından kesildi. Yürümek isteyen grup ile polis arasında arbede yaşandı. Polis göstericileri gözaltına alarak çevik kuvvet otobüsüne bindirdi. 18 kişinin gözaltına alındığı belirtilirken polisin kampüs çevresindeki önlemi devam ediyor. (Cengiz ÇOBAN/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/111859411185944

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  hükümet üyelerinin de - nese2010

  açılışlara katılma konuşma yapma hakları var. Bu adamların gittiği her yerde olay çıkarmak modern özgürlükçü gençliğe yakışmıyor. Beğenmiyorsan katılma dinleme muhalifsen katıl sorularınla sıkıştır ama olay çıkarmak slogan atmak yumurta atmak neyi çözecek. bu gençliği gördükçe türkiyenin geleceği için üzülüyorum. kendi dünya görüşü olmayan dolduruşa gelen dolduruşa gelmiş gençlik kayıp gençliktir ne kendine ne de topluma faydası olur.

  Alışamadık. - taarene

  Hala öğrencilerin bu kadar kolayca örselenebilmesine ve her türlü insan haklarının böyle ayaklar altına alınmasına inanamıyorum. Ne kadar zulüm görürsem göreyim inanamayacağım, alışmayacağım. Hiçbir zaman bu yaptığınız insan hakkı ihlalleri normal görülmeyecek bunu böyle bil kolluk ve emir aldıkları.

  kınıyorum - karabalık

  Marmara Üniversitesi fahri doktora verirken,temsili olarak Göktürk-2 uydusunu yapsaydı,fırlatsaydı ya çok sevdiği öğrencilerine.Hep polis,hep polis nereye kadar.Başbakanın gözüne girdiniz ama daha bi kalıcılığı yakalamak için bunu yapmanızı beklerdim.Kınıyorum bu nedenle! Daha orjinal ileri demokrasi güzellikleri bekliyoruz.

  dokunursan yanarsın - aharasa

  sen kimsin başbakanımızı protesto ediyorsun? hem o oraya kim biliri ne ulvi amaçlarla gitmiştir. o kadar faydalı işler yapıyor sen anlamıyor ve protesto ediyorsun. bunları göz altına almalı, okuldan uzaklaştırmalı, bir daha yapıyorsa okuldan atmalı ve gerekiyorsa hapse tıkmalı. bunları yanlış eğitiyorlar zaten. suç hem hocalarda hem de rektörde (valla bir tanesini bile kafamdan uydurmadım. hepsi başbakanın odtü olayları için söylediklerinden alıntıdır)