Erdoğan: Savcımız başından 3 kurşunla vuruldu

Erdoğan: Savcımız başından 3 kurşunla vuruldu
Erdoğan: Savcımız başından 3 kurşunla vuruldu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'daki 'rehine krizi'yle ilgili olarak Romanya'da yaptığı açıklamada, savcı Mehmet Selim Kiraz'ın üçü başından olmak üzere 5 kurşunla yaralandığını söyledi.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , resmi bir ziyaret için bulunduğu Romanya'da, İstanbul Adliyesi'ndeki rehin alma eylemiyle ilgili olarak basın mensuplarına bir açıklama yaptı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Romanya'nın başkenti Bükreş'e gelir gelmez İstanbul adliyesinde yaşanan olayla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Bazı kişilerin Avukat cübbesiyle içeri girmek suretiyle, savcı Selim Kiraz'ı odasında rehin aldığını söyleyen Erdoğan, “İstanbul valiliğimiz, emniyet, sürekli irtibat halinde kendileriyle bir takım görüşmeler yapılıp bu ilişkilerle netice alır mıyız diye bazı adımlar atılıyor. Az öncesine kadar bu süreç devam etti. İçeriden silah sesleri duyulunca, bunun üzerine güvenlik teşkilatımız odaya giriyorlar" diye konuştu.

Emniyet müdürünün kendisine bilgi verdiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bana verdiği 3 değil, 2 teröristi öldürüyorlar. Savcımız 3 tane başından, 2 tane de vücudunun değişik yerlerinde maalesef kurşunlanıyor. Şuanda ameliyatta. Dua edelim, inşallah ameliyatın neticesinde sağlığına kavuşur. Ama durumu ciddiyetini koruyor. Az önce hastane yetkililerinden aldığım bilgi, bu istikamette. Rabbim kendisine sağlık, sıhhat, afiyetler versin. Sayın Başbakanla görüşmelerimizi yaptık. Onlar da bakan arkadaşlarımızda olay yerinde durum değerlendirmelerini yapıyorlar. Biz de döner dönmez, yarın akşam aynı şekilde tekrar arkadaşlarımızla bu işi her yönüyle ele almak suretiyle, bundan sonraki süreçte avukatların adalet saraylarına girmesinden tutun da ve diğer görevlilerin de aynı şekilde adalet saraylarını girişlerinde, bunların ne gibi muameleye tabi tutulacaklarını, bunların hepsini ele almak gerekiyor. Bu işin hafife alınır bir yanı yok. Bu üzerinde çok çok ibretle, durulacak bir vaka, bir olay" diye konuştu.

POLİSE TEBRİK

Operasyonu gerçekleştiren polisleri tebrik eden Erdoğan, "Çünkü onlar da bir yerde bu silah seslerinden sonra, can siperhane odaya girerek, orada da gereğini yerine getirmiş oldular. Ben ailesine geçmiş olsun diyorum savcımızın. Şuanda dua etmekten başka elimizden bir şey gelmiyor,. Doktor arkadaşlarımız ellerinden geleni zaten yapıyorlar" dedi. 

BELKİ İSTANBUL'A DÖNECEĞİZ

Bir soru üzerine Romanya programında iptal olmadığını, Enerji bakanı Yıldız'ın heyetten ayrılıp Türkiye'ye döndüğünü söyleyen Erdoğan, "Buradaki programımızı toparlayıp, Ankara'ya belki İstanbul'a döneceğiz" dedi. 

 


  http://www.radikal.com.tr/132566413256647

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ayakkabı ile girdiler - user401062

  camiye de ayakkabı ile girmişlerdi afedersin

  Kurmaca - user567828

  Bu işin kimin oyunu olduğu belli

  Polis başarılı mı? - generalduncan

  Dünyanın her yerinde rehineler ölmüşse polis yerin dibine batırılır, polis kendini temize çıkarana kadar akla karayı seçer. Polisin "sonuç ne olursa olsun, ne yaparsa yapsın" başarılı addedildiği bir başka ülke daha yok herhalde. Kendi adamı diye her şeyde tebrik edip duran siyasiler de yok.

  Bu hükümetin söylediği hiçbir şeye inanmam - generalduncan

  "Gerekirse 4 tane adam göndeririz 8 füze attırırız" diyen adamların hala koltuklarında olduğu bir ülkede, o savcıyı polisin vurmadığını da açıklasalar, kurşunların teröristlerin silahlarından çıktığını da açıklasalar inanmam. Savcıyı polis kendi silahıyla vurmamışsa bile teröristlerin silahlarını alıp onlarla vurmuştur. Başka türlü bu işten sıyrılamazlar ve halkı yalanlara inandıramazlardı çünkü.

  Acaba!!! - ocak dışı olan gomunist

  Savcının ambulans görüntülerinde, savcının baş kısmında kan görülmüyor. Acaba savcı bey, operasyon esnasında operasyon ekibi tarafından yanlışlıkla öldürülmüş olabilir mi?

  yahu - user1052107

  İçerden bir el silah sesi geliyor, polis girip herkesi öldürdükten sonra birden savcının kafasında 2, vücudunda 3 kurşun yarası bulunuyor

  peki! - user678437

  savcıyı operasyona kalkışan polisin vurmadığı ne mağlum? bence balistik incelemeler yapılıp gerçekler kamuoyu ile paylaşılmalıdır.