Erdoğan: Şimdi kalkıyorlar, burayı DAEŞ yaptı, bilmem kim yaptı...

Erdoğan: Şimdi kalkıyorlar, burayı DAEŞ yaptı, bilmem kim yaptı...
Erdoğan: Şimdi kalkıyorlar, burayı DAEŞ yaptı, bilmem kim yaptı...
Hak-İş Genel Kurulu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara saldırısını IŞİD, PKK, PYD ve Suriye istihbaratının birlikte planlayarak gerçekleştirdiğini söyledi: "Burada DAEŞ de var, PKK da var, El-Muhaberat da var, PYD terör örgütü de var. Ortak olarak bu eylemi planlamışlardır."

RADİKAL – Hak-İş konfederasyonunun genel kurulunda konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan , kendisine ‘diktatör’ denmesine bir kez daha tepki göstererek, “Şimdi televizyonlara çıkıp pervasızca, edepsizce diktatör kavramını kullananlar var. Allah aşkına soruyorum: Siz 28 Şubat’ta neredeydiniz? 12 Eylül’de neredeydiniz? 12 Eylül’ün paşası cumhurbaşkanlığı yaparken bir kez olsun bu kelimeyi kullanabildiniz mi? 28 Şubat’ta o brifinglere gittiğinizde kullanacaktınız. Kullandınız mı? Gerçek diktatörlere bir kez olsun diktatör diyebildiniz mi” diye sordu.

Erdoğan şöyle devam etti:

“Bu tür sıfatlar kullanan kişiler ikiyüzlüdürler. Milletim kimin ne olduğunu biliyor. Bunlar hiçbir zaman millete konuşmadılar. Bugün de millete konuşmuyorlar. Bunlar başka yerlerde iş tutuyorlar. Mesajlarını başka yerlere veriyorlar. Kendi hesaplarınca, uluslararası çevrelerle, oralardaki bir takım kuruluşlarla söylem birliğine girip güya burada operasyon yapacaklar, algı operasyonu yapacaklar. Onların kimlerle yürüdüklerini biz çok iyi biliyoruz.”

‘CEMAATİN TABANI’NA SESLENDİ

Erdoğan, Gülen cemaatine ilişkin sert eleştirilerini sürdürürken cemaatin “tabanı”na ise ayrıca seslendi. Gülen cemaati için, “Tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanet olan paralel yapı” ifadesini kullanan Erdoğan, daha sonra “Ben şimdi tabanı ibadet olan o kardeşlerime sesleniyorum” diyerek şunları söyledi: “Sizin tavanınızdakiler, bu ülkede biz sırtımızı PKK ’ya dayıyoruz diyenlerle acaba siz nasıl beraber olabiliyorsunuz? Onlarla beraber nasıl yürüyebiliyorsunuz? Kişi arkadaşının dinindendir, biz bunu biliriz.”

“BURAYI DAEŞ YAPTI, BİLMEM KİM YAPTI…”

Ankara ’da 100’ün üzerinde yurttaşın hayatını kaybettiği bombalı katliamla ilgili olarak “Şurada, garın önünde bu yaşanan olay terörün nasıl kolektif uygulandığını gösteren bir olaydır. Şimdi kalkıyorlar, burayı DAEŞ yaptı, bilmem kim yaptı…” diyen Erdoğan katliam saldırısında PKK ve PYD ile Suriye istihbaratının da parmağı olduğunu öne sürdü: “Burada DAEŞ de var, PKK da var, El-Muhaberat da var, burada Suriye’nin kuzeyindeki PYD terör örgütü de var. Hepsi beraber ortak olarak bu eylemi planlamışlardır. Kimse kimseyi aldatmasın. Suruç’ta yaşananlar belli, Diyarbakır’da yaşananlar belli."

‘ŞUNA OY VERİN BUNA OY VERİN DİYEMEM AMA’

Geçtiğimiz hafta Diyarbakır’da, HDP’li Yenişehir Belediyesi tarafından çocuk yaşta evlilikle ilgili olarak billboardlara asılan afişlere de tepki gösteren Erdoğan, “Hazreti peygamberi alemlere rahmet olarak gönderilmiş efendimizi son derece edepsizce resmeden bir karikatürü duvarlara astı. Yargıda bir süreç başladı. Gereğini en ideal şekilde yapacaktır. Ama bu edepsizce hareket aslında bu zihniyeti ortaya koyması bakımından son derece önemlidir” dedi.

"Bunu kimin yaptığı, hangi siyasi partinin mensubu bir belediyenin yaptığı önemli değil. Burada mesele siyaset de değil, burada mesele zihniyettir zihniyet” diyen Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu bir Müslüman olarak bu benim kanıma dokunuyor. Ben çıkıp da şuna oy verin buna oy verin diyemem. Ama bugün diyorum ki, kime oy verdiğinize iyi bakın, iyi görün."

 

 


  http://www.radikal.com.tr/145717214571724

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kendisi bile inanmamış - Derinyamac

  Varsa kanıtın çıkar belgeleri, de ki böyle olmuş diye. Gerçeği sahte belge mi yok sizde!...

  DEAŞ AŞKI - m.rozbilen

  Sayın C.Başkanı "DEAŞ tek başına yaptı" demeye kıyamiyor. O kokteyl torbasına mutlaka DEAŞ'la birlikte diğerlerini de koyuyor. Ama bunu yaptıkça gülünç duruma düşürüyor kendisini. İnandırıcılığını kaybediyor. Yazık kine yazık. DEAŞ aşkı onu normalden savurmuş görünüyor.

  haklısınız efendim - user392879

  tespitlerinize katılmamak elde değil büyük devlet insanı yüce cumhurbaşkanımız fakat eksik kalmış gibi sanki bana göre mossad var, kgb var, cıa var, yani kısaca mit hariç her örgüt var o patlamanın içinde. filistin'i unuttum onlarda yok beni affedin filistin'i sonradan eklediğim için bağışlayın bu kulunuzu.

  DİKTATÖRLER DE ÇEŞİTLİDİR.. - ARAGORA

  Nasıl taze fasülyenin,domatesin,kavunun ,karpuzun çeşidi varsa ,onların da çeşitleri vardır..Tarihteki diktatörlere baktığımızda,Sezar vardır..düşmanlarını aslanlara atardı..Napoleon ve Hitlerin bir benzeştikleri alan vardır;-50 derecedebir koca orduyu dondurarak öldürmüştür.Şavez ,Franko vardır..Bunlar orta derece diktatörlerdir.Ayan beyan adam öldürtmemişlerdir.Gizli gizli ve yavaş yavaş halkına korku salarak sürdürmüşlerdir iktidarlarını.Stalin vardır..On milyon kendi halkından insanları hapislerde sibiryalarda öldürmüştür..Bir başkası vardır,kendisine karşı çıkanları elindeki yargı ve polis marifetiyle korkutan,yandaşlarına her tür maddi desteği verirken ,karşı olanlara yaşam hakkı tanımayan.. Arkadaşlarının kapısına polis uğramazken,ötekilerin her gece ;polis gelecek ,diye korktukları evleri vardır.Karşıtlarını dövdürüp ,gazeteleri taşlatıp,yazarları tehdit edip sonra da ben diktatör müyüm diye soranlar vardır .Karşı olanları işlerinden kovdurup açlığa mahkum edenler vardır..Ama hak yememek lazım;bu küçük derecede bir diktatörlüktür.Ötekiler gibi yapmadığı için de onu suçlamamalıyız.