Erdoğan Somali saldırısının nedenini açıkladı

Erdoğan Somali saldırısının nedenini açıkladı
Erdoğan Somali saldırısının nedenini açıkladı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Somali'deki Türk Büyükelçiliği ek hizmet binasına yönelik saldırının nedenini açıkladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , TÜMSİAD 'ın düzenlediği iftar yemeği sonrası açıklamalarda bulundu.  Somali 'deki Türk Büyükelçiliği'ne yönelik intihar saldırısını değerlendiren Erdoğan, saldırıyı düzenleyen El Kaide uzantılı El Şebab örgütünü eleştirdi.

"Güya bunlar Müslümanlar" diyen Erdoğan, saldırının nedeninin Türkiye 'nin Somali'ye yönelik yaptığı yardımlardan duyulan rahatsızlık olduğunu söyledi.

SALDIRIYI YAPANLARA MÜSLÜMAN DİYORLAR

Somali'den de acı bir haber aldık. Türkiye Büyükelçiliği'nin ek binasına bombalı saldırı düzenlendi. Bir polisimiz maalesef şehit oldu. 3 vatandaşımız da yaralandı. Bu saldırıyı yapanlar da güya Müslüman. Hükümetimize karşı yapıyorlar. Neden, Mogadişu'daki kardeşlerimize yardım ettiğimiz için.


  http://www.radikal.com.tr/1143753114375322

  YORUMLAR
  (22 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Neden? - caligari

  Ne işin var kardeşim senin somali'de ?? Yeni sömürü düzeninin adı "oradaki kardeşlerimize yardım" olmuş! Senin ülkende yoksulluk ve sefaletin pençesinde kıvranan yüzbinler var. Roboski'yi-Reyhanlı'yı- Ethem'i - ali ismail'i kim öldürdü açıkla! sorumlularını yargıla da o zaman konuşalım...

  Sen Reyhanlı patladığında nerdeydin? - by-bucur

  Ve neden sustun, onu bi açıklasana!

  Güyaymış - vancetti

  Sayın başbakan bu güya müslümanmış dediğiniz gruplara siz Suriye'de lojistik destek sağlıyorsunuz. Eğitiyorsunuz,Silah veriyorsunuz, tedavi ediyorsunuz, Kürt'leri yok etmeleri için sınırlarımızdan saldırı düzenlemelerine yeşil ışık yakıyorsunuz. Biz aylardır bu adamların Türkiye için tehlike olduklarını haykırıyoruz. Siz Kürtlerden başka bir şey görmüyorsunuz. Hani bir defasında, gözleri vardır görmezler demiştiniz, o sözünüzü bir defa daha tekrarlayın isterseniz.

  Adınlandık... - serseriser

  Müthiş bir analiz, süper bir teşhis... İkisi de el-Kaideci ama, biri el üstünde tutulan El-Nusra, öteki ayak takımı Ayak-Şebab... Sn. RTE, el-Şebab sana diyor ki "Satarsan davanı, alırım havanı"... Artık İslam ülkelerinde bile havası kalmamış bir siyasetçi olarak bunu iltifat kabul et... Bunlarla ortaklık yaparsan "Hadi bana eyvallah" deyip gidemezsin... Şimdi ayıkla bakalım pirincin taşını...

  feodal başbakan... - myasin

  artık kimin müslüman olduğuna,kimin cennete gideceğine bile karar verebiliyorsun. ortaçağda cennet tapularını satan klise papazlarından hiçbir farkın yok. roboskide katliam yapanlar kim? bir ülkenin müslüman başbakanı değil miydi? bu sözde müslümanlardan (el kaide) ne farkın var.

  Laik yasam tarzi - Roza lüxemburg

  Bu saldirilarin failleri olarak orada yasayan Türklerin laik yasam tarzi sindiremeyen fanatik islami milatanlar oldugu söyleniyor ama sen yine isine geldigi gibi bunu da carpitiyorsun.Sebep sizin oraya yaptiginiz yardimlar degil. Kaldi ki sizin oraya yaptiginiz fazla bir yardim da yok.Siz de Türkiye´de yasayan diger yüzde ellinin yasam tarzini icinize sindiremiyorsunuz. Bu Kadar kibir ve öfkende bu yüzden.

  Erdoğan Somali saldırısının hk. - fgemak

  başbakanın insan felsefesi,dünya gerçekleri ile örtüşmüyor,suriyede Mısır'da afrikada gelişen olaylar başbakanın istediği yönde gelişme göstermeyince seviyesiz bir mahalle üslubu ile başbakan ağzına geleni söylüyor,bu durum Türkiyenin suriye gibi mısır gibi devletleri karşısına almasına o ülke yönetimlerinin Türkiye aleyhine çalışmalarına neden olmaktadır,bir devleti Türkiyenin karşısına alırken çok dikkat etmesi gerekir bir devlet demek çok büyük imkanlara sahip bir güç demektir.fevri olayların gerisinde gelişen zaman sürecinde Türkiyeye çok büyük sıkıntılar çıkarabilirler,başbakan bunları idrak yeteneğinden yoksun seviyesiz ve ölçüsüz bir söylem içerisindedir.tavrını hatalı buluyoruz.