Erdoğan: Sürece destek yüzde 70

Erdoğan: Sürece destek yüzde 70
Erdoğan: Sürece destek yüzde 70

Başbakan dün 23 Nisan Bayramı için Türkiye ye

Haber: TARIK IŞIK - tarik.isik@radikal.com.tr / Arşivi

İstanbul milletvekilleriyle bir araya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , çözüm sürecine desteğin yüzde 70’e ulaştığını söyledi.
61 kişinin hazır bulunduğu basına kapalı toplantıda çözüm sürecinde gelinen durumu değerlendiren Başbakan, “Her şey planlandığı gibi gidiyor. Muhalefetin bütün olumsuz yaklaşımına karşın bu işi bitirmeye kararlıyız” dedi. Akil İnsanlar Heyeti’nin çalışmalarından duyduğu memnuniyeti de dile getiren Erdoğan, “Performansları da beklediğimden yüksek. Çözüm sürecine halkın desteği giderek artıyor. Projeye gönüllü olarak sahip çıkın” diye konuştu. Sürecin başlangıcında bazı bölgelerde oluşan olumsuz tablonun, yürütülen çalışmalar sonrası daha iyi noktalara gelmeye başladığını kaydeden Erdoğan, Türkiye genelinde sürece desteğin yüzde 57’den yüzde 70’lere ulaştığını belirtti. Erdoğan’ın, Kanal İstanbul’la ilgili tartışmalara değinerek, “Geri adım yok, çalışmalar devam ediyor” dediği belirtildi.
Bazı partililer yüksek yapıların İstanbul’un siluetini bozduğunu ifade etti. Başbakan Erdoğan ise, genel olarak yüksek yapılara karşı olduğunu ifade etti. Erdoğan, “Yüksek yapı gördüğümde uyarıyorum. Siz de böyle yapılar gördüğünüzde ilgilileri uyarın” diye konuştu.