Erdoğan: Teröre lanet olsun

Rusya'daki okul baskınını lanetleyen Başbakan Tayyip Erdoğan, terörün nereden gelirse gelsin uluslararası bir platform kurularak ortadan kaldırılması gerektiğini söyledi.
Erdoğan dün, Kastamonu'da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu ve Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe'yle birlikte Dortek Kapı Fabrikası'nın birinci etabının açılış, ikinci etabının da temel atma törenine katıldı.
Haber: TOLGA AKINER / Arşivi

KASTAMONU - Rusya'daki okul baskınını lanetleyen Başbakan Tayyip Erdoğan, terörün nereden gelirse gelsin uluslararası bir platform kurularak ortadan kaldırılması gerektiğini söyledi.
Erdoğan dün, Kastamonu'da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu ve Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe'yle birlikte Dortek Kapı Fabrikası'nın birinci etabının açılış, ikinci etabının da temel atma törenine katıldı. Türk girişimcisini yalnız bırakmayacaklarını belirten Erdoğan, "Özellikle son dönemde cesaret arttı ve yabancı sermaye Türkiye'ye gelmeye başladı. Yılın ilk sekiz ayında Türkiye'ye doğrudan yatırımlarla giriş yapan yabancı sermaye miktarı 1.4 milyar dolar civarında" dedi. Sanayicilere önümüzdeki günlerde yeni müjdeler vermeye hazırlandıklarını ifade eden Erdoğan, enerjide yeni indirimlere ve çalışanların işveren üzerindeki sigorta yüküne ilişkin olarak yeni çalışmalar içinde olduklarını da sözlerine ekledi.
'Kampüs şehirler' vaadi
Erdoğan, Kastamonuluların üniversite taleplerinin reddedilemeyecek bir talep olduğunu, ancak daha önce de örnekleri görüldüğü gibi sadece fakültelerin tabelalarını 'üniversite' olarak değiştirerek bir kazanım elde edilemeyeceğini söyledi. Erdoğan, şöyle konuştu: "Eski siyasiler gibi 'Verdim gitti' dönemi beklemeyin. Ben böyle bir siyasetçi değilim. Çalışmalarımız devam etmektedir. Kampüs şehirler kurulmalı. Mesela bir şehrin nüfusu 100 bin. Bunun 50 bini öğrenci. Bunlar olacak. Bunu başaracak güce teknolojiye ve bilgi birikimine sahiptir Türkiye."
Erdoğan konuşmasını Rusya'daki terör olayına değinerek tamamladı. Olayın insanlık adına üzüntü verici olduğunu dile getiren Erdoğan, şöyle konuştu: "Teröre lanet olsun. Terör nereden gelirse gelsin, gerekçesi ne olsun olsun kabul edilemez. Terörle mücadele için uluslararası düzeyde ortak platform kurulmalı. Terör bataklığını sebepleri ortadan kaldırarak kurutabiliriz."