Erdoğan: Tuzak kuran o elleri biz kırarız

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , “Şunu dost düşman çok iyi bilsin; eğer istiklalimize el uzatan olursa, eğer bu ülkeye el uzatan olursa, bu ülkeyi karıştırmak için kirli tuzaklar kurulursa biz o elleri kırarız, biz o tuzakları bozarız. Benim bu güzel ülkemde hiç kimse ameliyat yapamaz. Birtakım kirli eller, birtakım kirli çevreler benim bu güzel ülkemde kaos çıkaramaz” dedi. Erdoğan, Karadeniz gezisinin ikinci gününde dün Giresun’daydı. Burada yaptığı konuşmada operasyonla ilgili yine sert sözler söyledi. Erdoğan, “Eğer istiklalimize el uzatan olursa, eğer bu ülkeye el uzatan olursa, bu ülkeyi karıştırmak için kirli tuzaklar kurulursa biz o elleri kırarız, o tuzakları bozarız. Benim bu güzel ülkemde hiç kimse ameliyat yapamaz. Hangi örgütü kullanırlarsa kullansınlar, hangi maşayı, hangi ajanı, haini kullanırlarsa kullansınlar” dedi.

Kılıçdaroğlu ’na eleştiri

Erdoğan, bir haftadır yargıda ve polisteki odaklar eliyle Türkiye’de bir komplo uygulamaya konulduğunu öne sürerek, “Yolsuzluk kisvesi altında son derece hukuksuz, çirkin, aynı zamanda da son derece karanlık bir tuzak kuruluyor. Yolsuzluk bu işin sadece kılıfıdır” diye konuştu. Yolsuzluk konusunda hassas olduklarını, karşılarındakilerin oluşturmak istedikleri algıya itibar edilmemesini isteyen Erdoğan şunları söyledi: “Yaptıkları montajla sosyal medyada yayımladıkları görüntülere asla aldanmayınız. Bu komplonun amacı başka, tuzağın amacı başka. Biz babamızın oğlu olsa, devletin malını çalıyorsa bunun hesabını sorarız.” Erdoğan, emniyette ve yargıda hukuksuzluk olduğunu, bunu da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ’nun savunduğunu hatırlattı. “CHP’nin genel müdürü” dediği Kılıçdaroğlu’nun emniyetteki hukuksuzlukları savunduğunu söyleyen Erdoğan, “Silivri’de kendi arkadaşlarını ziyaret ederek yargı üzerinde baskı oluşturmak isteyen kendisi değil miydi? Hâkim ve savcılara hakaretler yağdıran bu genel müdür değil miydi? Bu genel müdür o zaman polise değil, o ahlaksız vekiline sahip çıkıyordu. Şimdi çıkmış polis içindeki çeteleri savunuyor” diye konuştu.
Türkiye üzerinde operasyon yapılmaya çalışıldığını, bunun için çirkin kasetlerle komplolar kurulmaya çalışıldığını da vurgulayan Erdoğan şöyle dedi: “Dindar kisvesi altında bazı zavallı örgütleri taşeron olarak kullanıp, maşa olarak kullanıp benim güzel ülkemde kaos oluşturmak istiyorlar. Kardeş olalım diyerek kardeşine kurşun sıkanlardan olmayalım.”