Erdoğan ve Davutoğlu Fidan'ın durumunu görüştü

Erdoğan ve Davutoğlu Fidan'ın durumunu görüştü
Erdoğan ve Davutoğlu Fidan'ın durumunu görüştü
Eski MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın milletvekili aday adaylığından geri çekilme talebini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu arasındaki görüşme sonrasında bildirdiği öğrenildi.

RADİKAL - Eski MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın milletvekili aday adaylığından geri çekilme talebini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu arasındaki istişare sonrasında bildirdiği öğrenildi.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Hakan Fidan’ın AK Parti ’den milletvekili aday adaylığı başvurusundan geri çekilme talebi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu arasında istişare edildi.

İstişarede, Fidan’ın söz konusu başvurusunu geri çekme talebi uygun bulundu. Bunun üzerine, Fidan, AK Parti’ye yaptığı başvuruyu geri çekti.

ŞİMDİ NE OLACAK?

Hakan Fidan’ın aday adaylığını geri çekmesinin ardından ise akıllara ‘Şimdi ne olacak’ sorusu geldi…

Fidan’ın, MİT Müsteşarlığına geri dönebileceği en çok konuşulan ihtimal olarak dikkat çekiyor.

Hakan Fidan’ın MİT tecrübesiyle devletin güvenlik bürokrasisinde başka bir göreve gelebileceği seçenekler arasında sayılıyor.

Ayrıca, Hakan Fidan’ın çözüm sürecinde daha aktif bir rol alabileceği ve bu amaçla Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı’nın başına gelebileceği de iddialar arasında yer alıyor.