Erdoğan ve Davutoğlu Mali'de kurtarılan THY çalışanlarını aradı

Erdoğan ve Davutoğlu Mali'de kurtarılan THY çalışanlarını aradı
Erdoğan ve Davutoğlu Mali'de kurtarılan THY çalışanlarını aradı
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu, THY çalışanlarını telefonla arayarak "geçmiş olsun" dileklerini iletti.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Mali'deki otel baskınında rehin alınan ve daha sonra kurtarılan THY personelini arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mali'deki rehine krizinden kurtulan THY çalışanlarıyla telefonla görüştü ve 'geçmiş olsun' dileklerin de bulundu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu da Mali'deki otel baskınında rehin alınan ve daha sonra kurtarılan THY personelini arayarak, geçmiş olsun dileklerini iletti. THY personeli deBaşbakan Davutoğlu'na teşekkür etti.

BAŞBAKAN'IN ÖĞRENCİSİ

THY ekibinden Sadık Murat Arat, görüşmede, 2003 yılında Başbakan'ın Beykent Üniversitesinde ders verdiği dönemde dersler aldığını belirterek, o döneme ilişkin anılarını anlattı. Davutoğlu, 7 personelden o sırada istirahatte olan kaptan ismail Yerli dışındaki 6 kişi ile Büyükelçi Renan Şekeroğlu'nun büyükelçilik konutunda görüştü.

Başbakan Davutoğlu, Kaptan Yardımcısı Murat Arat, Kabin Amiri Murat Gündüz, kabin memurları Lütfiye Deniz Kıvrak, Şerife Taşçı Kabacık ve Eray Sevim'le tek tek görüştü.