Erdoğan: Yargı da temiz değil, bildiklerimiz var

Erdoğan: Yargı da temiz değil, bildiklerimiz var
Erdoğan: Yargı da temiz değil, bildiklerimiz var
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün Ordu'nun Fatsa ilçesinde yaptığı konuşmada, "Yargıya sesleniyorum: Siz de içinizdeki kirlileri temizleyin. Siz de öyle tertemiz değilsiniz. Bizim de bildiklerimiz var" dedi.

Radikal.com.tr – 17 Aralık’tan beri ülkenin gündemine oturan yolsuzluk ve rüşvet operasyonuna tepki göstermeye devam eden Başbakan Erdoğan , Fatsa’da yaptığı konuşmada, “Yargıya sesleniyorum: İçinizdeki kirlileri temizleyin. Siz de öyle pırlanta tertemiz değilsiniz. Bizim de bildiklerimiz var” dedi.

Fatsa’da yaptığı konuşmada, yargının yanı sıra sermaye çevreleri ve medyaya yönelik ‘uyarılar’da bulunan Başbakan Erdoğan şöyle konuştu:

“Yargıyı da tanırım, yasamayı tanırım, yürütmeyi tanırım. Yasama millet demektir. Yargı geliyor, ‘yürütmeyi tanımam’ diyor. Birileri kalkıp intikam alacağım diye yürütmeye bir şeyleri dikte ettirmeye kalkarsa o bunun bedelini er veya geç öder. Yargıya sesleniyorum: Siz de içinizdeki kirlileri temizleyin. Siz de öyle pırlanta tertemiz değilsiniz. Bizim de bildiklerimiz var.”

“Buradan sermaye çevrelerine sesleniyorum. Boşuna oynuyorsunuz. Siz kaybedersiniz siz. Medyaya sesleniyorum. Siz kaybedersiniz siz. Yalanlarla iftiralarla iktidarı yıpratmaya çalışıyorsunuz. Benim milletim bunun bedelini size ağır ödetir. 30 Mart’ta her şey ortaya çıkacak. 2002 Kasım’da verdiğiniz yetki bu seçimde güçlenmesi bunlara çok önemli bir ders olacaktır.”

“Yıllardır Türkiye ’nin değil başkalarının çıkarını düşünen medya var. Faiz lobisi var. Siz bu ittifakı 12 Eylül ’den, 28 Şubat’tan tanıyorsunuz. Aynı ittifak Türkiye’yi eski kaos günlerine çevirmek istiyor. Kimin kiminle tuttuğuna dikkat edin. Yalanla, ahlaksızlıklarla nasıl yanılgı yaptıklarına dikkat edin. Bunlar kuduruyorlar, çıldırıyorlar. Biz halka hizmet ediyoruz, onlar efendilere hizmet ettiler.”


Başbakan Erdoğan: Bastıkları evde bacak bacak üstüne attılar