Erdoğan: Yargı da temiz değil, bildiklerimiz var

Erdoğan: Yargı da temiz değil, bildiklerimiz var
Erdoğan: Yargı da temiz değil, bildiklerimiz var
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün Ordu'nun Fatsa ilçesinde yaptığı konuşmada, "Yargıya sesleniyorum: Siz de içinizdeki kirlileri temizleyin. Siz de öyle tertemiz değilsiniz. Bizim de bildiklerimiz var" dedi.

Radikal.com.tr – 17 Aralık’tan beri ülkenin gündemine oturan yolsuzluk ve rüşvet operasyonuna tepki göstermeye devam eden Başbakan Erdoğan , Fatsa’da yaptığı konuşmada, “Yargıya sesleniyorum: İçinizdeki kirlileri temizleyin. Siz de öyle pırlanta tertemiz değilsiniz. Bizim de bildiklerimiz var” dedi.

Fatsa’da yaptığı konuşmada, yargının yanı sıra sermaye çevreleri ve medyaya yönelik ‘uyarılar’da bulunan Başbakan Erdoğan şöyle konuştu:

“Yargıyı da tanırım, yasamayı tanırım, yürütmeyi tanırım. Yasama millet demektir. Yargı geliyor, ‘yürütmeyi tanımam’ diyor. Birileri kalkıp intikam alacağım diye yürütmeye bir şeyleri dikte ettirmeye kalkarsa o bunun bedelini er veya geç öder. Yargıya sesleniyorum: Siz de içinizdeki kirlileri temizleyin. Siz de öyle pırlanta tertemiz değilsiniz. Bizim de bildiklerimiz var.”

“Buradan sermaye çevrelerine sesleniyorum. Boşuna oynuyorsunuz. Siz kaybedersiniz siz. Medyaya sesleniyorum. Siz kaybedersiniz siz. Yalanlarla iftiralarla iktidarı yıpratmaya çalışıyorsunuz. Benim milletim bunun bedelini size ağır ödetir. 30 Mart’ta her şey ortaya çıkacak. 2002 Kasım’da verdiğiniz yetki bu seçimde güçlenmesi bunlara çok önemli bir ders olacaktır.”

“Yıllardır Türkiye ’nin değil başkalarının çıkarını düşünen medya var. Faiz lobisi var. Siz bu ittifakı 12 Eylül ’den, 28 Şubat’tan tanıyorsunuz. Aynı ittifak Türkiye’yi eski kaos günlerine çevirmek istiyor. Kimin kiminle tuttuğuna dikkat edin. Yalanla, ahlaksızlıklarla nasıl yanılgı yaptıklarına dikkat edin. Bunlar kuduruyorlar, çıldırıyorlar. Biz halka hizmet ediyoruz, onlar efendilere hizmet ettiler.”


Başbakan Erdoğan: Bastıkları evde bacak bacak üstüne attılar


  http://www.radikal.com.tr/1167380116738034

  YORUMLAR
  (34 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  iyi bir ağız değil - yusufdemir55

  nedir sizin bildikleriniz? böyle konuşmamı olur? eğer yargı kirliyse, bunun sorumlusu 12 yıldır ülkeyi yönetenler değilmi? hemde koalisyon filan da değil, tek başına yöneten? ülkeye giydirilen bu deli gömleğini yırtıp atma zamanı geldide geçiyor bile. yakında sizden kurtulacak bu ülke.

  ... - xyuıop

  1 kez olsun masumuz demedi. Gezi olaylarında dağıttık şimdi de öyle yapacağız diyorsun da, gezi olaylarında kim kazandı? Topçu Kışlası saçmalığını yapabildin mi de konuşuyorsun! Bunun saçmalık yüzünden ortalığı birbirine kattın. Karadenizli mafyaları doldurdun sonra da yolsuzluk yapmadık diyorsun. Oğuz Bayraktar'ı, Ali Ağaoğlu'nu bilmiyor muyuz. Ne çok şaşırdık. Dış mihraklarmış süper zeka. Artık sana oy veren zır cahil

  Pislikler - Pe@ce

  "Bildiklerimiz var, siz de temiz değilsiniz" demek aslında "Biz zaten pisliğin içine batmış durumdayız, bunu kabul ediyoruz, ama siz de temiz değilsiniz; yani bizim pisliklerin üzerini açmaya devam ederseniz, biz de sizin pisliklerinizi ortaya dökeriz; gelin kimse kimsenin pisliğine bulaşmasın, biz de 12 yıllık pisliğimizle ülkeyi soyamaya devam edelim" şeklinde de okunabilir.

  Gülmeye devam edin! - gerçeklik

  Çok bilmiş yorumcular silsilesi yine mal görmüş mağribi gibi hep birlikte saldırmışlar. Hemde oynanan oyunun tadını çıkara çıkara...Bıyık altından güle güle...Fazla uzun sürmeyecek bu keyif çatmalarınız merak etmeyin.Millet sandıkta bu numaraları çekenlere gereken dersi verince hep beraber güleceğiz artık.Ama tabi ağlayanlar da olacak.Hele hele umuğu sıkılan ve kendine cemaat diyen bir çıkarcı zümrenin kaçacak deliği bile olmayacak benden söylemesi.

  Bildiklerini açıkla - don kishot

  Sn başbakan, şu sorulara cevap verin bir zahmet: Madem temiz değillerdi, madem bildikleriniz vardı, niye şimdiye kadar açıklamadınız, neden hiç bir şey yapmadınız şimdiye kadar? Madem temiz değiller, madem bu bir komplo, Ergenekon'u, Balyoz'u, KCK'yı yapan bu adamlar değil miydi? Onlar da mı komploydu? Bu ülke, bu kadar kolay komplolarla yönetilebiliyorsa, siz nesiniz? Siz de mi komployla geldiniz? O sermaye, o lobiler, o medya mı getirdi sizi de buraya? Siz de mi bu ülkeye o lobiler tarafından getirilen bir komplosunuz? Size bunları söyleten, o bizim asla bilemeyeceğimiz, kapalı kapılar ardında konuştuklarınız mı büyük biraderlerle? Hani siz de önce ABD'ye gitmiştiniz ya, sonra seçilmiştiniz. Hani 2002 Kasım demişsiniz konuşmanızda. Hatırladınız mı? Bu panik Kılıçdar'ın ABD ziyaretiyle mi ilgili yoksa? Hizmet etmeyi bu kadar seviyorsunuz, ah bir cevap verseniz bir gün, bir meydanda bu sorulara. Şöyle gümbür gümbür. Ne güzel olmaz mıydı...

  Basbakana gelin basbakana - ozimuko

  Sayin basbakanim. Velev ki dediginiz gibi yargi temiz degil. Yani ortada bir yanlis var, belki de suc var. Simdi buyuklugunden surekli dem vurdugunuz Turkiye'nin basbakani, yurutmenin basindaki en yetkili kisi, eger ortada bir suc varsa neden bunlari aciklamaz? "Bizim de bildiklerimiz var, ayaginizi denk alin" demenin adi santaj degil de nedir? Turkiye'yi nereden nereye getirdik diye ovunursunuz. Iste getirdiginiz nokta bu... Tehdit, santaj, sindirme, entrika, yalan ve dolan... Turkiye sizinle gurur duyuyor!

  ne mutlu TÜRK'üm diyene - kizil1984

  bildiğin varsa ve başbakan olarak açıklamıyorsan zaten suç işliyorsun