Erdoğan 'Yıkım yetkimiz var' dedi

Erdoğan 'Yıkım yetkimiz var' dedi
Erdoğan 'Yıkım yetkimiz var' dedi

Başbakan Tayyip Erdoğan dün afet bölgesi ilan edilerek yıkım yapabileceklerini ifade etti. fotoğraf: ASIM GüNEŞ / dha

İSTANBUL - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, hasar gören bölgeleri gerekirse afet bölgesi ilan edebileceklerini, yasanın kendilerine bu yetkiyi verdiğini söyledi.
Başbakan Erdoğan cuma namazını Sultanahmet Camii’nde kıldı, dini yayınlar fuarını gezdi. Başbakan Erdoğan, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, hasar bölgelerinde gerekirse afet bölgesi ilan edebileceklerini de belirterek, “Afet Bölgesi yapmak suretiyle Bakanlar Kurulu kararıyla buralarda  her türlü yıkımı yapabiliriz. Burada yasanın bize verdiği yetkiler var. Buraları belediyelerimizle Bayındırlık Bakanlığımız vasıtasıyla yapmamız mümkün çalışmaları yürütüyoruz. Gönlümüz şunu arzu ediyor. İşi bu noktaya getirmeden. Oralarda yerleşim yapmış vatandaşlarımızla anlaşalım. Bunu bir diyalog içinde çözelim” dedi. 

‘Siyasette alet ediliyor’
Başbakan Erdoğan,  1996’da belediye başkanlığı yapmış bir insan olduğunu, Tavukçu, Alibeyköy derelerini ıslah ettiklerin ancak Ayamama’yı gerçekleştiremediklerini belirterek, “Dere yatağında akar. Müdahaleler yapılırsa intikamı ağır olur” sözünün de siyasete alet edilmesini anlayamadığını söyledi. (Radikal)