Erdoğan: YÖK konusunda ülkeyi germeyin

Başbakan Erdoğan YÖK Yasa Tasarısı'nı değerlendirirken, "Lütfen kimse bu konuda ülkeyi germenin gayreti içine girmesin" dedi

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'ye sevkedilen YÖK Yasa Tasarısı'nı yönelik eleştirileri yanıtlarken, "Lütfen kimse, bu konuda ülkeyi germenin gayreti içine girmesin. Hükümetimiz, sadece sorunlara çözüm üreten hükümettir" dedi.
Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda YÖK Yasa Tasarısı'nı değerlendirdi. Erdoğan, bu konuda iki etaplı bir çalışma içinde olduklarını bildirerek şöyle konuştu: Devamlı toplumsal mutabakatı kendimize hep gerekli şart gördük. Hep bu anlayışla hareket ettik, yine bu anlayışla hareket ediyoruz. Asla ülkemizde, toplumun talepleri dışında hareket etme gibi bir lüksümüz yok. Bu talepler istikametinde dünya gerçeklerini de gözönüne alarak ve toplumumuzda, bakın bazı kuruluşlar arasında, sivil toplum kuruluşları arasında demiyoruz, milletimizin gönül dünyasında herhangi bir gerilime sebep olmadan, sadece o sorunun çözümüne yönelik olarak meslek liselerinde bir mutlak eşitliğe değil, tamamiyle o mutabakata yönelik ve burada talebe cevap verme arzusu, niyeti içinde birinci etapta şöyle mini bir paketi Genel Kurulumuzun önüne hükümetimiz getirecektir.
Bununla ilgili de bütün samimiyetimizle bütün ilgili çevrelerin düşüncelerini, kanaatlerini almak suretiyle Genel Kurulumuzun önüne getirilecek olan mini pakette, herhangi bir şey arama gayreti içinde olanlara ufak bir şey söylüyorum: Lütfen kimse, bu konuda ülkeyi germenin gayreti içine girmesin. Hükümetimiz, sadece sorunlara çözüm üreten hükümettir. Meslek liselerinin bu ülkede, mağduriyetini gidermeye yönelik adımlar atarken, yine ülkemizde istiyoruz ki ülkemize hizmet etme gayreti içinde olan bu yavrularımızın bu noktada kendi gayretlerinin karşılığını bulmalarının zemini hazırlansın."