Erdoğan: Yük olmaya değil, yük almaya geliyoruz

Erdoğan: Yük olmaya değil, yük almaya geliyoruz
Erdoğan: Yük olmaya değil, yük almaya geliyoruz
AB'ye vizesiz seyahat sürecini başlatması hedeflenen "Geri kabul anlaşmasının" imza töreninde konuşan Başbakan Erdoğan, Türkiye vatandaşlarına vize engelinin kalkmasının Avrupa için de yararlı olacağını söyleyerek, "Yük olmaya değil, yük almaya geliyoruz" dedi.

Radikal.com.tr – Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , "AB ile vizeler kalktığında kimsenin endişesi olmasın, en küçük bir sorun yaşanmayacaktır. Yük olmaya değil, yük almaya geliyoruz" dedi. 

AB'ye vizesiz seyahat sürecini başlatması hedeflenen "Geri kabul anlaşmasının" imza töreninde konuşan Başbakan Erdoğan , Türkiye vatandaşlarına vize engelinin kalkmasının Avrupa için de yararlı olacağını söyledi. 

Erdoğan şöyle konuştu:

"Elbette AB'ye özellikle şükranlarımı sunuyorum. AB'de sanki vizeler kalkarsa T.C vatandaşları Avrupa'ya akın edecekmiş gibi bir hava yaratılıyor. Avrupa'ya vize uygulaması 1980 darbesi sonrasında Türkiye'den çıkışı yasaklamak için uygulanan, Türkiye'nin talep ettiği bir şeydi. Artık bunlar bizim için tarih oldu. Türkiye kaçılan bir ülke değil, dönülen bir ülke oldu. 12 Eylül'de Türkiye'den kaçmak zorunda kalan sanatçılarımız artık ülkesine dönüyor. Başörtüsü nedeniyle yurt dışında okuyan öğrencilerimiz ülkesine dönüyor."


  http://www.radikal.com.tr/1166432116643211

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yuzur kizarmadan nasil yalan söylersin? - 1umut2

  Bu kadar Avrupa'li yetkilinin, politikacinin, gazeteinin gözlerinin icine bakarak "yuk olmaya degil, yuk almaya geliyoruz" diyor Basbakan. Hey yil AB'den yuzlerce milyon Euro (avro) yardim alan bir ulkenin basbakani, nasil olur da, yuzu kizarmadan bu sekilde konusabiliyor?

  Türkiye AB üyesi olmalı - İtaatsiz

  Açıkcası Türkiye'nin bundan başka bir seçeneği yok, hele hele AB ve ABD ticaret anlaşmasından sonra. Ekonomik olarak da kültürel olarak da siyasi olarak da hukuki olarak da Türkiye'nin AB'nin yerine koyabileceği bir seçenek yok. O nedenle onurlu yalnızlık, Şanghay İşbirliği Örgütü, Ortadoğu gümrük birliği falan gibi irrasyonel saçmalıkları bırakıp bütün enerjimizi AB üyesi olmaya vermeliyiz. İstersek AB üyesi oluruz. İstemezsek olamayız. Bunun Merkel'le falan ilgisi yok.

  vize - ibrahimbaytak

  VİZE değil GERİ KABUL ANLAŞMASI AB ülkelerinde “AFGANİSTAN, IRAK, SURİYE, AFRİKA ÜLKESİNDEN” ne kadar kaçak insan varsa “bunlar TÜRKİYE üzerinden bize geldi, geri al” diyecekler. 3 yıl sonra “tamam şartları yerine getirdiniz ama bir yine de VİZELERİ KALDIRMIYORUZ diyecekler. Tek tesellimiz bu ön anlaşmanın TBMM de kabul şartı.

  vallaaa dogru - sahin_a

  Adam hakkaten dogru söylüyo. Yük olmaya degil, yük almaya geliyoruz. Zira öyle vizesiz Avrupa'ya gidis falan yok bir kere. Üc yil sonra adamlar tekrar gel bakalim diyor. Peki ne olacak? Biz Avrupa'ya kacak olarak giren insanlarin (mesela Somali, Nijerya ya da Afganistanli'nin) yollandigi ülke olacagiz. Hakikaten yük almaya geliyoruz yani, yalan mi? Zat-i Sahaneleri sanirim ilk defa dogrusunu söylediler :)

  :) - maviokyanus44

  Türkiye alt yapısı ve gelişmişlik düzeyi ile Büyük köy

  Başbakan haklı! - Bahozkendal

  arkadaş yol param bile yok ki köprüden karşıya geçeyim.

  :) - maviokyanus44

  Bizler Alevi olarak eziliyoruz bizi Devlet olarak çok sevdiğiniz de söylenemez .Avrupalılar biz Alevileri kabul etse de oralarda yaşasak ne olur..Medeni ülkeler bizim yaşayacağımız yerler.