Erdoğan: Yük olmaya değil, yük almaya geliyoruz

Erdoğan: Yük olmaya değil, yük almaya geliyoruz
Erdoğan: Yük olmaya değil, yük almaya geliyoruz
AB'ye vizesiz seyahat sürecini başlatması hedeflenen "Geri kabul anlaşmasının" imza töreninde konuşan Başbakan Erdoğan, Türkiye vatandaşlarına vize engelinin kalkmasının Avrupa için de yararlı olacağını söyleyerek, "Yük olmaya değil, yük almaya geliyoruz" dedi.

Radikal.com.tr – Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , "AB ile vizeler kalktığında kimsenin endişesi olmasın, en küçük bir sorun yaşanmayacaktır. Yük olmaya değil, yük almaya geliyoruz" dedi. 

AB'ye vizesiz seyahat sürecini başlatması hedeflenen "Geri kabul anlaşmasının" imza töreninde konuşan Başbakan Erdoğan , Türkiye vatandaşlarına vize engelinin kalkmasının Avrupa için de yararlı olacağını söyledi. 

Erdoğan şöyle konuştu:

"Elbette AB'ye özellikle şükranlarımı sunuyorum. AB'de sanki vizeler kalkarsa T.C vatandaşları Avrupa'ya akın edecekmiş gibi bir hava yaratılıyor. Avrupa'ya vize uygulaması 1980 darbesi sonrasında Türkiye'den çıkışı yasaklamak için uygulanan, Türkiye'nin talep ettiği bir şeydi. Artık bunlar bizim için tarih oldu. Türkiye kaçılan bir ülke değil, dönülen bir ülke oldu. 12 Eylül'de Türkiye'den kaçmak zorunda kalan sanatçılarımız artık ülkesine dönüyor. Başörtüsü nedeniyle yurt dışında okuyan öğrencilerimiz ülkesine dönüyor."